Nemokamos ekskursijos ir dailės užsiėmimai suaugusiems

Parodos fragmentas. Fot. Gintarė Grigėnaitė

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje atidaryta naujausia paroda „Scenos divos“ atskleidžia įvairių kartų menininkių kūrybos ir gyvenimo istorijas. Galerija kviečia jas išgirsti nemokamose ekskursijoje su gidu gegužės 25 ir 31 d. 18 val.

 

Ramutės Rachlevičiūtės kuruojamoje parodoje eksponuojama Lietuvos scenos menininkių: dramos aktorių, operos ir baleto solisčių portretų kolekcija. Kai kurie kūriniai – gerai žinomi ir atpažįstami, bet didesnę parodos dalį sudaro retai arba pirmą kartą eksponuojami kūriniai iš Lietuvos muziejų ir privačių rinkinių. Daugelis parodos šedevrų priklauso Lietuvos dailės aukso fondui.

 

Daugumą menininkių dailininkai ir dailininkės pavaizdavo vilkinčias baleto, operos, dramos vaidmenų kostiumus. Taip reprezentuodami asmenybes portretai supažindina ir su teatro istorija, scenos dailininkų sukurtais kostiumais, to meto mada. Įstabius scenos menininkių portretus kūrė daugybė žymių tapytojų. Klaipėdos menininkų indėlis į šią parodą irgi ženklus: tai Juozo Vosyliaus (Nijolės Sabulytės portretas, 1994), Angelinos Banytės (Elenos Gaigalaitės portretas, 1994) sukurti portretai ar dar niekada nematytas Algirdo Taurinsko kūrinys „Nijolė Narijauskaitė ir Bronius Gražys“ (1986–1987).

 

Kiekvieną antradienį 17.30 val. LNDM Prano Domšaičio galerija suaugusius kviečia į edukacinius užsiėmimus. Prieš kelis mėnesius prasidėjusius ir išpopuliarėjusius tapybos užsiėmimus keičia grafikos technikos pamokos. Kiekvieną birželio antradienį edukacijų dalyviai mokysis įvairių grafikos technikų ir naudodami giliaspaudę grafikos techniką kurs knygos ženklą – ekslibrisą.

Vieno dailės užsiėmimo kaina – 10 Eur.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 410 421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. +370 46 410 412
domsaicio.galerija@lndm.lt