Interaktyvi virtualios realybės kelionė po Čiurlionio pasaulį

Rugpjūčio 28 d. – spalio 11 d.

Virtualios realybės projekto-filmo „Angelų takais“ kadras

Nuo rugpjūčio 28 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) veikia virtualios realybės instaliacija „Angelų takais“. 

 

 

Režisierės Kristinos Buožytės filmas „Angelų takais“ yra virtualios realybės animacija. Pasak autorės, tai duoklė multimedijos meno pirmtakui ir vienam abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Skambant paties Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su 60-ia tiek visiems puikiai pažįstamų, tiek rečiau matomų žymaus lietuvių dailininko paveikslų. Čiurlionio kūrybą ir jo kūrinių personažus sujungiantis siužetas kviečia pakeliauti po menininko kurtą magišką pasaulį, iš arčiau susipažinti su paveikslų veikėjais ir jų aplinka. Pradėjęs kelionę kaip žmogus, žiūrovas netrukus supras esąs ne toks tolimas angelui, tyrinėjančiam gyvenimo, mirties ir susiliejimo su visata būsenas. Dalis Čiurlionio paveikslų eksponuojama tarptautinėje parodoje „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė“ NDG didžiojoje salėje, o jų interpretaciją, dar nematytą, interaktyvią, pasiūlys instaliacija „Angelų takais“.

 

 

Virtualios realybės projekto-filmo „Angelų takais“ kadras

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) – ypatingą vietą Lietuvos meno istorijoje užimantis kompozitorius, dailininkas ir kultūros veikėjas, trynęs ribas tarp skirtingų meno formų, kad sukurtų naują, savitą, kosmologija paremtą pasaulį.

 

 

Trumpametražis 360 laipsnių virtualios realybės projektas-filmas „Angelų takais“ 2018 m. buvo pristatytas 75-ojo Venecijos kino festivalio „Biennale college cinema – Virtual reality“ konkursinėje programoje. 2019 m. Jungtinėje Karalystėje tuo projektu buvo pelnytas „Lumen Prize for Art and Technology“ – apdovanojimas už meno ir technologijų laimėjimus.

 

 

Filmo režisierė Kristina Buožytė, kūrybinis prodiuseris Vitalijus Žukas. Instaliacijos garso takelis: Rokas Zubovas, Phil Von, Mübin Dünen, Giedrius Kriūnas. Filmą kūrė OKTA, „Natrix Natrix“ ir „Asterman“. Instaliacijos architektas Mindaugas Reklaitis, dizainerė Laura Grigaliūnaitė.

 

 

Organizatoriai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Nacionalinė dailės galerija ir OKTA.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras, „Telesoftas“ ir „Nebula klasteris“.

 

 

Instaliacija „Angelų takais“ Nacionalinėje dailės galerijoje veiks iki 2020 m. spalio 11 d.

 

 

 

Instaliaciją sudaro keturios virtualios realybės įrangos stotelės, vienu metu viena stotele gali naudotis vienas žmogus. Filmo trukmė  20 min. Seansai vyksta kas pusvalandį.

 

 

Virtualios realybės įranga galima naudotis nuo 12 m.

 

Bilieto kaina 10 eurų.

 

Moksleiviams, studentams ir senjorams taikoma 50% nuolaida.

 

Asmenys virš 80 m. amžiaus ir neįgalieji leidžiami nemokamai.

 

 

Bilietus įsigyti galima „PaySera“ sistemoje arba NDG kasoje.

 

Įsigijus bilietą NDG kasoje, filmo peržiūra vyksta gyva eile.

 

Išankstiniai bilietai:

 

https://tickets.paysera.com/en/event/angelu-takais-trail-of-angels

https://tickets.paysera.com/en/event/angelu-takais-vr-2

https://tickets.paysera.com/en/event/angelu-takais-vr-3

 

 

 

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt