Nacionalinės dailės galerijos erdvėse „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“

2019 m. lapkričio 22 d. – 2020 sausio 12 d.

Parodos „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“ fragmentas. Audronio Liugos fotografija

Nacionalinėje dailės galerijoje atidaryta Eimunto Nekrošiaus teatrui skirta paroda. Ši ekspozicija – platesnės žymaus Lietuvos režisieriaus atminimo programos „Paskutinieji“ dalis.

 

Lapkričio 21–30 dienomis Vilniuje vyko renginių ciklas „Eimuntas Nekrošius. PASKUTINIEJI“. Jį rengė Nekrošiaus įkurtas teatras „Meno fortas“ ir Valstybinis jaunimo teatras. „PASKUTINIŲJŲ“ programoje parodyti paskutinieji Lietuvoje sukurti Nekrošiaus spektakliai, įvyko jo kūrybai apmąstyti skirta tarptautinė konferencija, susitikimai su režisieriaus spektaklių aktoriais, dokumentinių filmų peržiūros.

 

Išskirtinis „PASKUTINIŲJŲ“ programos renginys – paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“ atidaryta lapkričio 22 d. ir veiks iki 2020 m. sausio 12 d. Nacionalinėje dailės galerijoje.

 

Parodoje „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“ pristatomi jau neberodomi spektakliai: „Hamletas“, „Makbetas“, „Otelas“, „Metai“, „Giesmių giesmė“, „Faustas“, „Idiotas“, „Dieviškoji komedija“. Eksponuojami režisieriaus kūrybinių bendražygių Nadeždos Gultiajevos ir Mariaus Nekrošiaus sukurtų spektaklių scenovaizdžių elementai, piešiniai, eskizai, kostiumai ir fotografijos iš asmeninių archyvų. Su spektakliais susietos režisieriaus minčių ir užrašų citatos. Paroda šią vasarą ir rudenį sulaukė didelio susidomėjimo Neapolio teatro festivalyje, Sankt Peterburgo teatro festivalyje „Baltijskij dom“ ir teatro festivalyje „Konfrontacje teatralne“ Liubline.

Parodos architektas Marius Nekrošius. Kuratoriai Audronis Liuga ir Julija Reklaitė. Dizaineris Audrius Jankauskas.

 

Nekrošiaus kūryba daugiau kaip tris dešimtmečius yra tarptautinės teatro bendruomenės dėmesio centre. Nekrošius buvo vienas iš kelių Centrinės ir Rytų Europos šalių teatro menininkų, reikšmingai paveikusių šiuolaikinio teatro raidą ir atspindėjusių gilumines visuomenines šių šalių transformacijas. Šiam, vienam iškiliausių šiuolaikinės Lietuvos kultūros kūrėjų, tarptautinį pripažinimą pelnė jo unikalus, į nieką nepanašus meninis mąstymas, iš kurio gimė šiuolaikinio scenos meno žodyne jau prieš kelis dešimtmečius prigijęs terminas „Nekrošiaus teatras“.

 

Pirmą kartą rengiama Nekrošiaus kūrybai skirta tarptautinė konferencija vainikavo „PASKUTINIŲJŲ“ renginių ciklą. Konferencija „Eimuntas Nekrošius DABAR“ įvyko lapkričio 29 d. Nacionalinėje dailės galerijoje. Joje dalyvavo ir pranešimus skaitė žinomi teatro teoretikai iš Lenkijos, Rusijos, Italijos, Lietuvos, taip pat tarptautinį pripažinimą pelnę jaunesni režisieriaus kolegos.

 

Visa „PASKUTINIŲJŲ“ programa skelbiama čia: http://bit.ly/2pLn5gP

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt

Taip pat žiūrėkite