Menininko Vsevolod Kovalevskij kūrybinės dirbtuvės paaugliams ir jaunimui „Estetinių tendencijų radiniai: asambliažai ir tvarumas“

2023 m. rugsėjo 23 d., šeštadienį, 13 val.

Vsevolod Kovalevskij iliustracija

Šiandieninėje visuomenėje dažnai naudojami žodžiai „tvarumas“ ir „pernaudojimas“, tačiau dar prieš kelis dešimtmečius daugkartinis medžiagų panaudojimas buvo būdu išgyventi. Trūkumas mokė mūsų senelius ir tėvus gyventi su tuo, ką turi ir gali surasti.
 
Parodoje „6 arai priežiūros. Kolektyviniai sodai“ menininko Vsevolod Kovalevskij vaikystės prisiminimai ir fikcijos atgimė specialiai sukurto kūrinio „Geltonų plytų kelias“ (2023) forma. Kitas ryškus jo atsiminimas – margi, iš įvairiausių medžiagų sukonstruoti sodų namelių stogai, priminę Piet Mondrian paveikslus ir puošę kolektyvinių sodų peizažus. Mintimis grįždamas prie šių margaspalvių stogų, menininkas kviečia dirbtuvių dalyvius kurti asambliažus iš medžiagų, rastų Nacionalinės dailės galerijos dirbtuvėse. Drauge apsilankysime parodoje, aptarsime kolektyviniuose sodo nameliuose vyravusią tendenciją – jungti rastas ar keistais būdais gautas statybines medžiagas į vientisus estetinius koliažus – ir apmąstysime tvarumą kaip meninę raišką.
 
Vsevolod Seva Kovalevskij (g. 1988) gyvena ir dirba Vilniuje, Osle ir Londone. Dalyvavo „Rupert“ edukacinėje programoje Vilniuje, Vilniaus dailės akademijoje įgijo bakalauro ir magistro laipsnius, taip pat baigė magistro studijas Tromsės šiuolaikinio meno akademijoje ir Goldsmith universitete. Savo praktiką grindžia kolektyvinės / individualios atminties tyrimais, kritine mintimi ir humoru, kuriuo permąsto nuolat besikeičiančią žmogaus būklę.
 
 
Dalyvavimas įsigijus galerijos bilietą.
Reikalinga išankstinė registracija: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx…
 
 
Dirbtuvės lydi Nacionalinės dailės galerijos parodą „6 arai priežiūros. Kolektyviniai sodai“, kuri veikia iki rugsėjo 24 d.
 
 
Projektą finansuoja

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt