Laikrodininko dirbtuvė

Ekspozicijos „Laikrodininko dirbtuvė“ fragmentas. Valdo Račylos nuotr.
Ekspozicijos „Laikrodininko dirbtuvė“ fragmentas. Nuotr. Valdo Račylos

Ši ekspozicija supažindina su laikrodininko amatu. Autentiškai atkurta Renesanso laikotarpio laikrodininko dirbtuvė, kurios centre laikrodininkas (manekenas) remontuoja senovinį laikrodį. Jo darbo įrankių arsenalą sudaro apie 164 vnt. įrankių, reikalingų darbui. 

 

XIII–XIV amžių sandūroje pirmuosius mechaninius laikrodžius gamino šaltkalvių, katilių, kalvių cechuose. Laikrodžių detalės buvo liejamos, kalamos, kniedijamos, todėl ir laikrodžių gamybos įrankiai pradžioje buvo paprasti, universalūs, naudoti įvairių specialybių amatininkų. Tobulinant laikrodžių mechanizmus, pamažu susiformavo atskiras laikrodininkų amatas. XVI a. atsirado pirmųjų laikrodininkų cechų, kuriuose atskiroms laikrodžių dalims pagaminti buvo naudojami tik tam darbui reikalingi įrankiai, instrumentai, prietaisai bei įrenginiai. Ypač preciziškų specialių įrankių atsirado XVII a., pradėjus gaminti tikslius švytuoklinius ir mažus balansinius nešiojamuosius laikrodžius. Jų detalėms gaminti buvo sukurti įrankiai ir prietaisai, kurių tikslumas skaičiuotas net mikronų dalimis.

 

 

Muziejus prašo lankytojų nuolat dėvėti apsauginę kaukę, dezinfekuoti rankas, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreipti dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgti į muziejaus darbuotojų prašymus, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas prašome atsiskaityti banko kortele. Muziejaus parodas ir ekspozicijas galima lankyti be galimybių paso. Muziejaus renginiuose galimybių pasas būtinas.

 

 

Parodos, ekspozicija veikia

  • Antradieniais–šeštadieniais – 12.00–18.00 val.
  • Sekmadieniais – 12.00–17.00 val.
  • Valstybinių švenčių išvakarėse dirba valanda trumpiau
  • Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis

 

 

Parodų, ekspozicijų lankymo kainos

  • Suaugusiesiems – 4 €
  • Kaina su nuolaida – 2 €
  • Gido paslaugos – 10 €, užsienio kalba – 15 €

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
(8 46) 410 413, (8 46) 410 414
(8 46) 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm

Taip pat žiūrėkite

Galerija

Laikrodžių muziejaus ekspozicija