Laikas ir menas: kovos su laikinumu formos ir strategijos kultūrose, epochose ir dabartyje

2023 m. spalio 19 d., ketvirtadienį, 17.30

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

LNDM Laikrodžių muziejus tęsia renginių ciklą, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti. Muziejuje rengiamos paskaitos apie laiką. Jas skaito ir diskusijai kviečia Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto docentas, humanitarinių mokslų daktaras Tomas Kiauka. Spalio 19 d., ketvirtadienį, 17.30  LNDM Laikrodžių muziejaus parodų salėje vyks antroji renginių ciklo paskaita „Laikas ir menas: iliuzija ar pabėgimas iš nebūties? Kultūros, epochos, dabartis“.

 

„Laikrodžių muziejus kartu su visa Klaipėdos bendruomene mini karšto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį. Kviečiame apmąstyti laiko žymes Klaipėdos istorijoje tiek lankantis muziejaus erdvėse, tiek laikrodžių ekspozicijose, specialiose parodose ir renginiuose. Džiaugiuosi, kad dr. Tomas Kiauka sutiko pasidalyti savo įžvalgomis apie laiką. Tegu valandos, minutės ir sekundės Klaipėdoje bėga prasmingai“, – sako LNDM Laikrodžių muziejaus direktorius Romualdas Martinkus.

 

„Menas visada pretendavo „stabdyti akimirkas žavingas“, ir ne tik stabdyti, bet ir įamžinti tai, kas be pėdsako prapuola Laiko nasruose“,– sako dr. T. Kiauka.

 

Paskaitoje „Laikas ir menas: kovos su laikinumu formos ir strategijos kultūrose, epochose ir dabartyje“ dr. T. Kiauka kvies diskutuoti kaip keitėsi laikinumo formos ir išraiškos meno istorijos tėkmėje, kels klausimus kodėl šiuolaikinis menas, priešingai nei praeities epochų, pats neria į Krono nasrus ir trokšta nebeišlikti „amžinai“. Taip pat bus aptariama kaip keitėsi kovos su laikinumu formos ir strategijos mene skirtingose epochose ir dabartyje.

 

Doc. dr. Tomas Kiauka. Nuotrauka iš T. Kiaukos asmeninio archyvo

Šilutėje gimęs Tomas Kiauka studijavo teologiją ir filosofiją Erlangeno ir Heidelbergo Universitetuose. 2005 Heidelbergo universitete apgynė daktaro disertaciją, nuo 2009 m. dirbo vyresniojo mokslo darbuotojo pareigose Klaipėdos Universiteto evangeliškosios teologijos centre, nuo 2011 m. T. Kiauka dėsto Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete, skaito paskaitas meno, filosofijos ir teologijos temomis, pagal „Gastseminar“ programą veda seminarus Hannoverio universitete. Dr. T. Kiauka yra knygų, mokslinių ir  publicistinių straipsnių autorius, aktyviai dalyvauja Klaipėdos kultūros gyvenime.

 

 

LNDM Laikrodžių muziejus švenčia drauge su Klaipėda

Laikrodžių muziejuje šį rudenį vyks ir daugiau renginių, skirtų laiko temai apmąstyti ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti.  Iki spalio 31 d. muziejaus kieme lankytojai kviečiami apžiūrėti Giedrės Jaronytės instaliaciją „Kasdienos 23“. Muziejuje veikiančias parodas ir ilgalaikę instaliaciją „Sugrįžę iš praeities“ lankytojai kviečiami aplankyti visus metus.

 

 

Renginys nemokamas

Renginio organizatorius LNDM Laikrodžių muziejus

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
+370 46 410 413, +370 46 410 414
+370 46 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm