Keturių Klaipėdos muziejų projektas „Koks didelis–mažas muziejų pasaulis“ baigėsi

Bendrame edukaciniame projekte, kuris prasidėjo rugsėjį, dalyvavo keturi Klaipėdos muziejai – Lietuvos jūrų muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Prano Domšaičio galerija ir Laikrodžių muziejus. Projektas buvo skirtas 3–6 klasių mokiniams. Projekto tikslas – suburti miesto istorija besidominčių jaunųjų muziejaus bičiulių bendruomenę, kuri ne tik domisi savo gyvenamosios vietos praeitimi, kultūriniu palikimu, bet ieško sąryšio tarp praeities ir dabarties. Projektą iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba.

 

Muziejai projektui parengė edukacinių užsiėmimų ciklą „O tuo metu Klaipėdoje…“, kuris apėmė Klaipėdos istoriją nuo XIII iki XV a. Prano Domšaičio galerijos edukaciniame užsiėmime „O tuo metu Klaipėdoje… atsirado Mėmelis“ miesto istorijos fragmentai tapo linksmu pažintiniu žaidimu, leidžiančiu mokiniams kitaip pažvelgti į viduramžių Klaipėdą. Kartu su muziejininkais mokiniai tyrinėjo, kodėl mūsų gimtąjį miestą vadino skirtingais vardais, sužinojo, kas viduramžiais buvo miesto šeimininkai, o kas – didžiausi jų priešai. Pasitelkus multimediją, buvo „projektuojami“ pilies ir miesto vaizdiniai, užsiėmimo dalyviai, kaip tikri pilies šeimininkai, įsitraukė į nuožmias kovas, įtemptas derybas dėl taikos ir linksmą pergalės šventę.

 

Projekte dalyvavo Klaipėdos miesto ugdymo įstaigos: Hermano Zudermano gimnazija, „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla, mokykla-darželis „Saulutė“, Sendvario progimnazija, „Versmės“ progimnazija, Vitės pagrindinė mokykla, Vydūno gimnazija, „Vyturio“ pagrindinė mokykla, taip pat Gargždų „Minijos“ progimnazija. Naujųjų metų išvakarėse bus traukiami burtai – sužinosime, kuriai projekte dalyvavusiai klasei atiteks keturių muziejų parengta dovana.

 

 

 Akimirkos iš projekto užsiėmimų Prano Domšaičio galerijoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. +370 46 410 412
domsaicio.galerija@lndm.lt