Joelio Aškinio eksperimentinė ekskursija „Mikroterpės“ | „JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius“

2023 m. lapkričio 19 ir 26 d.

Lapkričio 19 d., sekmadienį, ir lapkričio 26 d., sekmadienį, 15 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks „JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius“ parodoje dalyvaujančio menininko Joelio Aškinio vedamos eksperimentinės ekskursijos nuolatinėje NDG ekspozicijoje.

 

Daugeliui žiūrovų yra žinoma parodų lankymo praktika. Kūriniai apžiūrimi laikantis kuratorių numatyto eiliškumo. Arba kliaujantis savo intuicija. Skaitomi darbų pavadinimai ir ekspozicijų anotacijos. Klausomasi gidų siūlomų gairių, kaip pažinti kolekciją. Tačiau kartais prabunda smalsumas – kas slypi tarpuose tarp kūrinių ir oficialiai parašytų eilučių. Daugybė lankytojų per ilgą laiką parodą pripildo asmeninių istorijų ir interpretacijų sluoksnių. Kūrinių detalės atsiskleidžia per intymius pokalbius tarp draugų, slaptus skambučius galerijos kampuose, šmaikščius menininkų pasisakymus, kurie ilgainiui apauga mitais.

 

Menininkas Joelis Aškinis parengė savo kūrybai būdinga performatyvia praktika grįstą ekskursiją, skirtą vienai iš NDG nuolatinės ekspozicijos kolekcijų. Lankytojams aprodydamas tarsi savo namus ir pasiūlydamas unikalią parodos žiūrėjimo bei interpretavimo patirtį menininkas kvies apmąstyti, kas lemia meno parodos suvokimą, įžvalgų ir įspūdžių svarumą bei kaip asmeninė žiūrovo patirtis gali keisti nusistovėjusius meno diskursus. Kartais vien žinojimas, kad kūrinio autorius yra studijavęs su tavo giminaičiu, savaime suteikia darbui aukštesnį statusą. Arba kitąkart nuovargiui keičiant atidumą dėmesys nukrypsta į atsitiktines detales, minčių ar atgarsių fragmentus. Pasidalyti asmeninėmis patirtimis bei nutikimais kviečiami ir ekskursijų dalyviai

 

 

Renginyje gali dalyvauti ribotas dalyvių skaičius, todėl būtina išankstinė registracija čia: https://forms.gle/tQEcJdo5jxFcFmwEA

 

Renginys nemokamas.

 

 

Joelis Aškinis gyvena ir kuria Vilniuje. 2022 m. įgijo magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Didžiąją autoriaus meninės praktikos dalį sudaro performanso žanras. Savo kūrinius Aškinis neretai įvardija jam asmeniškai priimtinesniu metaįvykio terminu. Kūriniuose menininkas siekia akcentuoti simbolių ir ženklų daugiasluoksniškumą, jų suvokimo variacijas ir iš šių semantinių neatitikimų kylantį esamo momento suaktyvėjimą.

 

 

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux Lietuva“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, kuriuo siekiama skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Projekto kuratoriai kasmet vertina atviro kvietimo būdu surinktas paraiškas ir atrenka dalyvius, kuriems suteikiama finansinė bei institucinė pagalba naujiems kūriniams sukurti ir pristatyti parodoje. „JCDecaux Lietuva“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio originalumą, aktualumą ir meninę raišką. Kasmet savo simpatiją išreikšti kviečiami ir žiūrovai. Daugiausia publikos įvertinimų sulaukusio projekto autoriui ar autorei suteikiama galimybė pristatyti savo projektą „JCDecaux Lietuva“ lauko reklamos tinkle.

 

 

Projekto organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, „JCDecaux Lietuva“

Projekto partneris Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija

Projektą finansuoja

 

Daugiau informacijos apie parodą: https://cac.lt/paroda/jcdecaux-premija-2023/

 

Paroda veiks iki 2023 m. gruodžio 3 d.

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt