„JCDecaux premija“ parodą „Mainais į amžius“ lydintys renginiai Nacionalinėje dailės galerijoje

Joelio Aškinio performansas „Staccato ir laikant nugarą šypsena“ | „JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius“

 

Parodoje „JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius“ menininkas Joelis Aškinis tris kartus atliks savo performansą „Staccato ir laikant nugarą šypsena“, kuris kas kartą kinta reaguojant į ankstesnius pasirodymus.

 

Performansas atliekamas:

 

– spalio 27 d., penktadienį, 18 val.
– lapkričio 21 d., antradienį, 18 val.
– gruodžio 3 d., sekmadienį, 15 val.

 

Kurdamas performansą „Staccato ir laikant nugarą šypsena“ Joelis Aškinis pasitelkia įvairias plačiai paplitusias bendravimo ir informacijos pateikimo formas (ketvirčio fiskalinė ataskaita, ceremonija, neformalus pokalbis, knygos pristatymas ir kt.), būdingą terminologiją ir žargoną. Maišydamas išraiškas ir kalbėjimo formas, performanso metu menininkas pateikia informaciją, pasakojimus ir jų nuotrupas iš meno lauko. Šią medžiagą jis surinko iš skirtingų, bei tarpusavyje persipynusių šaltinių: parodų lankytojų pokalbių, atsitiktinių pašnekovų, kultūrinių leidinių, meno institucijų, dailės istorijos. Užfiksuotas vyraujančias ir alternatyvias nuomones, semantinius pasikartojimus, nuolankias ar kategoriškas reakcijas menininkas košia per subjektyvios interpretacijos sietą, supindamas nuomonių įvairovę ir būdus visa tai pristatyti. Vietoje aiškaus pasakojimo svarbiau tampa paties kūrinio laikas – momentas, kai atliekamas visa apimančios metapozicijos distiliavimo veiksmas. 

 

Renginio vieta: Nacionalinė dailės galrija, 3 aukštas, 5 salė

Renginio trukmė: 30 min.

 

Renginys nemokamas.

 

Joelis Aškinis gyvena ir kuria Vilniuje. 2022 m. įgijo magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Didžiąją autoriaus meninės praktikos dalį sudaro performanso žanras. Savo kūrinius Aškinis neretai įvardija jam asmeniškai priimtinesniu metaįvykio terminu. Kūriniuose menininkas siekia akcentuoti simbolių ir ženklų daugiasluoksniškumą, jų suvokimo variacijas ir iš šių semantinių neatitikimų kylantį esamo momento suaktyvėjimą.

 

Tata Frenkel performatyvi paskaita-dirbtuvės „Kaip tapti antena“ | „JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius“

 

Spalio 26 d., ketvirtadienį, 18 val. vyks menininkės Tata Frenkel performatyvi paskaita-dirbtuvės „Kaip tapti antena“ („How One Becomes Antenna“)

 

Šių metų „JCDecaux premijos“ parodoje „Mainais į amžius“ parodoje Tata Frenkel pristato kūrinį tuo pačiu pavadinimu „Kaip tapti antena“ . Šis parodos metu vis pasipildantis, interaktyvus darbas susideda iš menininkės jau sukurtų ir dirbtuvių dalyvių sukonstruojamų elektroninių instrumentų prototipų bei performatyvios paskaitos. 

 

Dirbtuvių, kuriose galima dalyvauti be išankstinio pasirengimo, metu Tata Frenkel pristatys erdvėje valdomo (angl. space-controlled) elektroninio instrumento grandinės konstravimo principus, o norintieji galės įsitraukti į praktinę dalį ir sukonstruoti savo instrumentą. Šis instrumentas valdomas be prisilietimo, reguliuojant radijo bangų dažnį rankos judesiu aplink pitch anteną. Eksperimentinės edukacijos metu bus naudojamos elektroninės, radijo ryšio technikos, elektroakustinės ir kitos priemonės.

 

Dirbtuves lydės performatyvi menininkės paskaita. Naudodama istorijų pasakojimo principą Tata Frenkel pristatys neregimųjų menų (angl. Unseen Arts) tyrimą. Jo probleminė ašis – kritinė edukacinė veikla, kurianti žinojimą per dalijimąsi neregimosiomis juslėmis, sonifikaciją, radijo-akustinę ekologiją. Pasitelkiant tam tikrus diagraminius naratyvus bus pristatomos ne tik konstruojamų sintezatorių schemos, žemėlapiai, bet ir pasakojimai apie nematomus dangaus kūnus, ore judantį žmogaus kūną, jo galimybes tapti antena, taip pat aptariama, kokios to pasekmės.

 

Renginys vyks anglų kalba su vertimo į lietuvių kalbą galimybe ir yra rekomenduojamas asmenims nuo baigiamųjų mokyklinių klasių.

 

Renginyje gali dalyvauti ribotas dalyvių skaičius, todėl būtina išankstinė registracija. 

Registracijos nuoroda: https://forms.gle/CGjxXZBq5SZRpKY3A

 

Renginio vieta: Nacionalinė dailės galerija, 3 aukštas, 5 salė

Renginio trukmė: 1:30 val.

Renginys nemokamas. 

 

Tata Frenkel – menininkė, edukatorė, gyvenanti ir kurianti Vilniuje. 2022 m. įgijo magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje. Tata Frenkel tiria neregimuosius menus (angl k. Unseen Arts, menininkės vartojamas terminas) – performatyvųjį kalbėjimą, istorijų pasakojimą ir kitas artikuliavimo ar sonifikavimo formas. Rengia elektroakustinius pasirodymus, groja tereminu.

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt