Įspūdžių kupina kelionė po muziejų mažiesiems naujame kūrybinių užduočių leidinyje „Ne muziejaus batai 2“

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Muziejaus leidinių lentynose – nauja edukacinių užduočių knygelė, mažuosius muziejaus lankytojus kviečianti tapti meno tyrinėtojais ir įsitraukti į kūrybišką kelionę po fantastišką muziejų! Knygelėje mažieji meno mylėtojai gali susipažinti su meno kūriniais, pasakoti savo istorijas, spalvinti ir, svarbiausia, kurti patys!  

 

„Ne muziejaus batai“ – vien pavadinimas verčia suklusti. Na, kas gi gali būti bendro tarp muziejaus ir batų? Pirmoje knygelėje „Ne muziejaus batai“ per vaizdus ir tekstus analizavome muziejaus lankymo taisykles: klausėmės slaptų eksponatų istorijų, stebėjome nuo lankytojų keliamo triukšmo trupančias skulptūrų ausis, siūlėme su pieštuku „restauruoti“ nuotykių mačiusius eksponatus ir kvietėme pasimatuoti kitokius, dar neavėtus, muziejaus batus. 

 

„Pirmosios knygelės sėkmė paskatino susimąstyti, nusmailinti pieštukus ir imtis antrojo leidinio „Ne muziejaus batai 2“, kuriame pristatomi šuns ir berniuko nuotykiai muziejuje. Kas gi yra tas įkvėpimas? Ar jis užklumpa netikėtai, o gal jį galima parsinešti namo? Knygelėje jaunuosius meno tyrinėtojus kviečiame kūrybiškai praleisti laiką muziejaus parodose, atidžiai įsižiūrėti į patinkančius kūrinius, suskaičiuoti besislepiančias muziejuje kates, čiupti įkvėpimą už parankės ir patiems tapti menininkais – ne tik atlikti kūrybines užduotis, sukurti komiksų istorijas, bet ir pamiklinti savo matymo kampą bei pažvelgti į pasaulį menininko akimis“, – pasakoja knygelės dailininkė Greta Alice Liekytė.

 

Manome, kad šis leidinys – kur kas daugiau nei tekstai ir iliustracijos, jis kviečia išdrįsti kurti ir pasimatuoti kūrėjo batus. Linkime, kad šie batai būtų patogūs!

 

Greta Alice Liekytė ir Daiva Banikonienė

Apie leidinio autores:

 

Greta Alice – dailininkė, edukatorė ir komiksų kūrėja. Menininkė aktyviai dirba vaikų ir paauglių literatūros srityje, prisideda organizuojant festivalius, renginius, edukacijas, taip pat iliustruoja lietuvių autorių knygas. Gretos darbai pristatyti devyniose personalinėse parodose ir gausybėje grupinių parodų užsienyje. Komiksų rezidencijose užsienyje menininkė kuria bežodes istorijas vaikams ir paaugliams, vadovauja keliaujančių komiksų laboratorijos edukacijoms.

 

Daiva Banikonienė – dailės istorijos edukologė, edukatorė, edukacinių projektų kuratorė. Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje devynerius metus rengia ir įgyvendina edukacines programas, aprėpiančias kuo įvairiausią auditoriją – skirtingo amžiaus vaikų, jaunimo, suaugusiųjų, šeimų, senjorų, specialiųjų poreikių lankytojų tikslines grupes.

 

 

Užduočių knygelę kviečiame įsigyti internetu. Taip pat leidinį galima įsigyti Radvilų rūmų dailės muziejaus kasoje.

 

 

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Edukacinis leidinys

 

Sudarytoja Daiva Banikonienė

 

Dailininkė Greta Alice Liekytė

 

Maketavo Loreta Uzdraitė

 

Išleido Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, 2022

 

Spausdino UAB „Petro ofsetas“

 

Tiražas 650

 

23 x 20 cm

Vilniaus g. 24, LT-01402 Vilnius
+370 5 250 5824
radvilu.rumai@lndm.lt