Festivalio „Ryšiai“ paroda „out of touch“

 

Rugsėjo 14 dieną LNDM Radvilų rūmų dailės muziejuje atidaryta festivalio „Ryšiai“ paroda „out of touch“. Apie psichinės sveikatos sunkumus ir reikalingą rūpestį nėra patogu kalbėti, tačiau tylėdami negalime išspręsti egzistuojančių iššūkių ar kurti naujos krypties. Parodoje „out of touch“ (lt. atitrūkimas) trylikos jaunųjų Lietuvos ir užsienio autorių darbuose apmąstomos psichikos sveikatos ir ryšio su kūnu temos. Kasdienės rutinos ir globalūs išgyvenimai, dienoraščio įrašai virsta tapyba ir audiovizualiniais kūriniais. Kūno dalis primenančios struktūros leidžia kalbėti asociatyviai.  Jaunieji menininkai dalijasi savo nerimu, gėda, trauminėmis patirtimis, nagrinėja klimato kaitos, laikinumo, išnykimo, o greta viso šito – ir nesustabdomai greito gyvenimo, perdegimo temas. Menininkų patirti psichologiniai potyriai įsivietina kūriniuose, o žiūrovų išgyvenimai – jų kūnuose. Paroda tarsi pati tampa kvėpuojančiu kūnu, kuriame telpa ramus ritmingas kvėpavimas, saugumo objektai ir ritualai, asmeninės ir kolektyvinės rūpesčio istorijos. Ekspozicija kviečia žiūrovą stebėti pojūčių spektrą, susijungti su savo ir šalia esančiu kūnu. Lyg bandoma išsiuvinėti, susiūti pabirusias dalis, suplyšusius kūno ir minčių audinius, atkurti, apkamšyti, apgaubti.

 

Dalyvaujantys menininkai(-ės):

Ieva Rižė

Ieva Stankutė

Sandra Kvilytė

Emilija Dirsytė

Liucija Dervinytė

Laima Kulbytė

Gabrielė Gudaitytė

Dovydas Laurinaitis

Milan Prokeš

Terezia Lomnicka

Maria Matiashova ir Dima Tolkachov

Ana Teodora Popa

 

Parodos kuratorės:

Karolina Zakarauskaitė

Karolina Latvytė-Bibiano

 

Parodos architektai:

Artūras Čertovas

Algis Sprindžiūnas

 

Technikas

Grigalius Grinčelaitis

 

Komunikacijos koordinatorė

Julija Šredersaitė

 

Dizainerė

Toma Šilinaitė-Subačienė

 

 

Paroda veiks iki 2023 m. spalio 6 dienos.

 

Paroda yra dalis psichikos sveikatos menų festivalio „Ryšiai“ programos, kurią sudaro kino filmai, šiuolaikinio šokio ir gyvi performansai, literatūros skaitymai, atviri mikrofonai, diskusijos ir dirbtuvės. Festivalis vyksta iki spalio 10-osios – Pasaulinės psichikos sveikatos dienos.

Projektas finansuojamas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, administruojamo Sveikatos apsaugos ministerijos, lėšomis.

Vilniaus g. 24, LT-01402 Vilnius
+370 5 250 5824
radvilu.rumai@lndm.lt