Ekskursijos ir edukacijos suaugusiesiems

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Ekskursija po Prano Domšaičio kūrybos parodą „Visada kelyje“

 

Tai intriguojanti pažintis su spalvinga žymaus dailininko Prano Domšaičio kūryba. Visą gyvenimą kelyje buvusio P. Domšaičio maršrutai driekėsi nuo Kruopynų kaimo buvusioje Prūsijoje iki Pietų Afrikos Respublikos. Vaikščiodami po parodą seksite menininko ekspresionisto pėdomis per įvairius kraštus ir žemynus, sužinosite apie dramatiškas asmenines patirtis ir susipažinsite su kūrybiniu dailininko palikimu.

 

Ekskursijos metu it kaleidoskope mainysis vaizdai iš Pamario, Bavarijos, Austrijos ir Pietų šalių, spalvingos gėlių kompozicijos, viduramžiška mistika pulsuojantys bibliniai siužetai, egzotiški Afrikos tautų žmonių portretai ir jų kasdienybės vaizdai bei brandžiausia dailininko kūryba.

 

 Atnaujintos ekspozicijos erdvėse, kaip rašė pats P. Domšaitis, laukia „magiškas realybės atsivėrimas“.

 

 Taip pat kviečiame dalyvauti turiningose ekskursijose ir po kitas keičiamas galerijos parodas.

 

Ekskursijos trukmė – iki 1 val.

 

 

Tapybos tušu užsiėmimas

 

Meditatyviame tapybos tušu užsiėmime susipažinsite su senoviniu japonų tapybos menu sumijė. Pasitelkę „keturias sumijė brangenybes“ – ryžių popierių, teptukus, tušą ir tušo plytelę – tapysite tradiciškai sumijė tapyboje vaizduojamus gamtos objektus – paukščius, gėles ar kita. Vos keliais teptuko brūkštelėjimais perteikdami piešiamo objekto esmę – medžio lapo virpesį vėjyje, laumžirgio sparno plazdėjimą – sukursite subtilius, harmoningus, elegantiškus piešinius, o pats tapymo procesas, tikimės, įkvėps vidinio džiaugsmo ir ramybės. Užsiėmimo metu vaišinsimės arbata. Visos priemonės suteikiamos.

Užsiėmimo trukmė – 1,5 val.

 

 

Grafikos užsiėmimas

 

Užsiėmimo metu susipažinsite su linoraižinio spaudos technika ir patys išbandysite šį XIX a. pab.–XX a. išpopuliarėjusį spaudos būdą. Specialiais raižikliais ant linoleumo sukursite savo piešinį – klišę, kurią padengsite dažais, grafikos presu atspausite ant popieriaus arba audinio ir taip sukursite savo unikalų meno kūrinį. Linoraižinio kūrimas visada nustebina netikėtu rezultatu, moko kantrybės ir susikaupimo. Užsiėmimo tema gali būti derinama. Visos priemonės suteikiamos.

Užsiėmimo trukmė – 2 val.

 

 

Užsiėmimų laikas derinamas pateikiant užsakymą

Kaina vienam suaugusiajam – 5 €, senjorams – 3 €

Užsiėmimai vedami grupėms (8–20 asmenų)

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 46) 410 421 ir el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt

www.ldm/pdg/

https://www.facebook.com/domsaicio.galerija/

 

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. +370 46 410 412
domsaicio.galerija@lndm.lt