Edukaciniai užsiėmimai su kultūros pasu

(Edukacijos su kultūros pasu gali būti vedamos ir jo neturintiems)

PASLAPTYS, KURIAS SLEPIA MENO KŪRINIAI (virtuali edukacija)

 

Skirta 1–12 kl. mokiniams

 

Trukmė – 60 min.

 

Kviečiame mokinius įsijausti į meno paslapčių tyrėjų vaidmenį ir atverti netikėtas kūrinių pažinimo perspektyvas. Užduotys padės mokiniams stebėti, pažinti, suprasti bei diskutuoti apie meno kūrinius remiantis jų pačių žiniomis ir patirtimi. Bendradarbiaudami mažose grupėse mokiniai virtualioje galerijoje pagal užuominas ieškos 4–6 skirtingų dailės sričių kūrinių. Atlikdami užduotis lavins kritinį mąstymą, kels atvirus klausimus, ieškos argumentuotų atsakymų; treniruos vaizduotę ir kūrybingumą interpretuodami; naudos pasaulio muziejuose populiarią vizualinio mąstymo strategiją, atliks „lėto žiūrėjimo“ pratimus, išbandys skirtingus klausimų kėlimo būdus. Refleksijoje mokiniai pasidalins, ką pastebėjo įdomaus, sužinojo naujo užsiėmimo metu, prisimins svarbius faktus ir atradimus. Užsiėmimas vyksta „Zoom“ arba „Teams“ platformoje.

 

 

LINIJOS IR ATSPAUDAI

 

Skirta 1–4 kl. mokiniams. Pritaikoma 5–8 kl. mokiniams

 

Trukmė – 60 min.

 

Moksleiviai susipažins su išeivijos dailininkų Vytauto Kasiulio ir Vaclovo Rato pamėgtomis skirtingomis grafikos technikomis. Išbandys monotipijos techniką ir sukurs po keletą grafikos darbelių. Kiekvienas monotipijos atspaudas yra unikalus – antro tokio paties sukurti neįmanoma. Taigi monotipijos technika teikia daug galimybių eksperimentuoti. Ši veikla padeda atskleisti vaikų kūrybingumą, lavinti vaizduotę, skatina saviraišką.

 

 

PARYŽIAUS GATVIŲ PERSONAŽAI

 

Skirta 8–12 kl. mokiniams. Pritaikoma 1–7 kl. mokiniams

 

Trukmė – 60–75 min.

 

Tai pažintis su spalvingais Paryžiaus gatvių personažais – muzikantais, šokėjais, cirko artistais, gatvės praeiviais, dažnai atsikartojančiais dailininko Vytauto Kasiulio paveiksluose. Jie vaizduojami ekspresyviai ir spalvingai, spinduliuoja gyvenimo džiaugsmą. Naudodami dailininko pamėgtą pastelės techniką, moksleiviai šiuos personažus prikels šokti ir linksmintis. Aptars dailininko braižui būdingą improvizaciją ir spontaniškumą. Diskutuos, kaip atpažinti ir įvardinti specifinį menininko kūrybos stilių, kalbės apie tai, kas svarbu formuojant savo darbų stilių. Taip ne tik ugdys savo vaizduotę, plės kultūrinio pažinimo akiratį, bet ir lavins savo meninį skonį.

 

 

FIZIKA DAILĖJE

 

Skirta 5–8 kl. mokiniams. Pritaikoma 1–4 kl. mokiniams

 

Trukmė – 75 min.

 

Menas, ypač šiuolaikinis, neatsiejamas nuo įvairių eksperimentų, paremtų gamtos mokslų žiniomis bei naujųjų technologijų išmanymu. Šio užsiėmimo metu kviesime eksperimentui su šviesa. Trumpai aptarsime šviesos sklidimo dėsnius. Mokiniai kurs kompozicijas ant stiklo, ryškins ir fiksuos nespalvotas fotogramas. Tokiu būdu pažins tradicinės fotografijos veikimo principus, mokysis sieti skirtingas disciplinas, kiek kitaip pažvelgs į įprastus tikrovės reiškinius.

 

 

EKSPERIMENTINĖS DIRBTUVĖS: ORO TEPTUKAS

 

Skirta 5–8 kl. mokiniams. Pritaikoma 1–4 kl. mokiniams

 

Trukmė – 60–75 min.

 

Oro teptukais vadiname aerografus, kuriais grafičių (graffiti) meistrai piešia ant sienų. Grafitininkų judėjimas prasidėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose ir iš ten pasklido po Europą bei kitus pasaulio kraštus. Diskusijos, ar graffiti yra menas, ar vandalizmas netyla jau kelis dešimtmečius. Nors mieste tikrai esate matę nekūrybiškai dažais nupurkštų grafitininkų inicialų, tačiau gal pastebėjote ir įspūdingų gatvės meno kūrinių. Garsiausių grafičių menininkų darbai brangiai parduodami meno aukcionuose, o grafitininkai drauge su kitomis kultūros organizacijomis rengia legalius gatvės meno festivalius. Jų metu puošia miesto erdves ir pastatų sienas milžiniško mastelio kūriniais. Šią techniką savo darbuose naudoja ir tapytojai bei grafikai. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai graffiti dailės techniką bei estetinius principus išbandys kurdami savo paveikslus.

 

 

 

Užsiėmimai vyksta:

 

Vytauto Kasiulio dailės muziejaus Edukacijos centre, Goštauto g. 1, Vilnius.

 

Kontaktai informacijai ir registracijai:

 

tel.: +370 659 57530, (8 5) 261 6764

 

el. paštas: kasiulio.edukacija@lndm.lt

 

Edukacinio užsiėmimo bilieto kaina moksleiviui – 1 € (mokytojas, atvedęs grupę, dalyvauja nemokamai).

 

Virtualaus užsiėmimo kaina grupei 20 €

 

Trečiadieniais 15–16 val. V. Kasiulio dailės muziejaus Edukacijos centre veikia dailės studija moksleiviams. Vieno užsiėmimo kaina vaikui – 3 €.

 

Dėl didesnių negu 25 mokinių grupių dalyvavimo edukacijose prašome susisiekti su Edukacijos centru el. paštu arba telefonu ir suderinti galimybes.

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. (8 5) 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt