Edukaciniai užsiėmimai su kultūros pasu

(Edukacijos su kultūros pasu gali būti vedamos ir jo neturintiems)

LINIJOS ANT STIKLO

Skirta 1–4 klasėms, pritaikoma ir 5–8 klasėms

Trukmė – 60 min. 

Edukacijoje susipažinsite su Lietuvos išeivijos dailininkų kūriniais ir jų pamėgtomis grafikos technikomis, taip pat išbandysite nesudėtingą ir smagią monotipijos techniką. Kiekvienas monotipijos atspaudas yra unikalus – antro tokio paties sukurti neįmanoma. Ši technika teikia daug galimybių kūrybiškai eksperimentuoti, lavina vaizduotę, skatina saviraišką, o ypač tinka pirmai pažinčiai su grafika.

 

EKSPERIMENTINĖS DIRBTUVĖS: ORO TEPTUKAS

Skirta 5–8 klasėms, pritaikoma ir 1–4, 9–12 klasėms

Trukmė – 60–75 min.

Oro teptukais vadiname aerografus, kuriais grafičių (graffiti) meistrai piešia ant sienų. Diskusijos, ar graffiti yra menas, o gal vandalizmas, netyla jau kelis dešimtmečius. Mieste tikrai esate matę dažais išpurkštų grafitininkų inicialų, tačiau turbūt pastebėjote ir įspūdingų gatvės meno kūrinių. Garsiausių grafičių menininkų darbai brangiai parduodami meno aukcionuose, o grafitininkai rengia gatvės meno festivalius – jų metu miesto erdves ir pastatų sienas puošia savo kūriniais. Edukacinio užsiėmimo metu išbandysite graffiti dailės techniką ir estetinius principus. Juos vėliau lengvai pritaikysite kurdami savarankiškai.

 

MINKŠTOS SPALVOS

Skirta 5–8 klasėms, pritaikoma ir 1–4, 9–12 klasėms 

Trukmė – 60–75 min.

Parodų salėje edukacinio užsiėmimo dalyvius kviesime atkreipti dėmesį, kurios spalvos vienos su kitomis gražiai draugauja ir dera tarpusavyje, o kurios kontrastuoja, gilinsimės, kaip spalvas ir atspalvius savo kūriniuose naudoja dailininkai, kokias emocijas jomis galime perteikti. Žinias praktinėje dalyje moksleiviai pritaikys susipažinę su populiaria tekstilės technika – veltiniu. Vilną dažai nudažo itin ryškiai. Tad derindami ryškiaspalvius vilnos pluoštus moksleiviai kurs savo spalvų kompozicijas. Veltinio technika sukurti darbai gali būti puiki dovana arba graži šventinė dekoracija. Sausuoju vėlimo adata būdu dalyviai vels paveiksliuką su paukštuku, kalėdinę arba velykinę dekoraciją (eglutės burbulą, margutį).

 

KARTONO RAIŽINYS

Skirta 5–8 klasėms, pritaikoma ir 1–4, 9–12 klasėms

Trukmė – 60–75 min.

Kviečiame parodoje ieškoti įkvėpimo savo darbams. Apžiūrinėdami meno kūrinius, dėmesį sutelksite į grafikos darbus ir jų raiškos formas. Ekspozicijoje surinktos informacijos prireiks edukacijos dirbtuvėse, kur mokysitės atspausti kartono raižinius. Pirma kursite piešinį ant kartono. Išraiškinga piešinio forma čia itin svarbi. Pagaminsite kartono klišę, ją voleliu padengsite specialiais dažais ir atspausite naudodami grafikos stakles. Darbus nuo tos pačios klišės galima atspausti kelis kartus, tad klaidos neturėtų trukdyti smagiam kūrybos procesui. Veikla lavina vaizduotę, kūrybiškumą, ugdo atkaklumą.

 

 

Daugiau Vytauto Kasiulio dailės muziejaus edukacinių užsiėmimų pristatymų rasite Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus interneto puslapyje https://www.lndm.lt/vkdm/vkdmedu/.

Edukaciniai užsiėmimai pritaikomi žmonėms su skirtingomis negaliomis. Kviečiame rinktis jums tinkamą edukacinį užsiėmimą ir dėl detalesnės informacijos susisiekti telefonu.

Užsiėmimai vyksta Vytauto Kasiulio dailės muziejaus Edukacijos centre, A. Goštauto g. 1, Vilnius.

Kontaktai informacijai ir registracijai: 

tel.: + 370 659 57 530, + 370 5 261 6764

El. paštas: kasiulio.edukacija@lndm.lt

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. +370 5 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt