Edukacinė programa pradinių klasių mokiniams

 

Kaip asiliukas draugą surado

Kviečiame į pasaką apie nenuoramą asiliuką, kuris, ieškodamas draugo, iš jaukios sodybos Kuršių marių pakrantėje nukeliavo net iki tolimosios Afrikos. Pasekę pasaką ir aptarę Prano Domšaičio paveikslus, kursime istorijas, tinkančias knygutei ar filmukui. O buvo taip…

Medžiagos ir priemonės: baltas plonas popierius, spalvoti pieštukai ir žirklės.

 

Kartą senojoje Klaipėdoje…

Prekeiviai iš tolimųjų kraštų ir artimiausių kaimų atkeliaudavo į senosios Klaipėdos turgų. Bet vieną dieną mieste prasidėjo keisti įvykiai… Kviečiame ne tik pamatyti pasaką, bet ir patiems tapti nuotaikingų senosios Klaipėdos istorijų dalyviais.

Medžiagos ir priemonės: standus popierius, spalvoti pieštukai, žirklės, pieštukiniai klijai.

 

Kas slepiasi Kuršių nerijos miškuose?

Nusikelkime į tuos laikus, kai Nidos kurortas buvo skurdus žvejų kaimelis, į kurį vasaromis atvykdavo dailininkų iš tolimiausių kraštų. Jų sukurti paveikslai slepia tiek daug istorijų! Viena jų – apie Kuršių nerijos miškų karaliaus pamestą karūną…

 

Dailės ABC: ženk pirmą žingsnį

Kelionę į dailės pasaulį pradėsime nuo pradžiamokslio – linijų, spalvų ir formų, kurios nuves mus iki grafiko, tapytojo ir skulptoriaus dirbtuvėlių. Čia piešdami ne pieštukais, dalyvausime linijų mūšyje, „matuosime“ atspalvių temperatūrą, bandysime keistas formas sujungti į skulptūrines kompozicijas, kad išmoktume pažvelgti į dailės kūrinius kitaip.

 

Apie dailės žanrus. Portretas

Galerijoje pamatysite daug portretų. Kodėl vienuose žmonės šypsosi, o kituose – liūdni? Gal jie, kaip ir mes, daug ką išgyveno? Kaip dailininkas portrete turi perteikti žmogaus charakterį, pomėgius? Daug mįslių, kurių bent dalį pabandysime kartu įminti šio užsiėmimo metu.

Medžiagos ir priemonės: plastilinas ir lipdymo lentelės.

 

Apie dailės žanrus. Peizažas

Keiskime galerijos peizažų spalvas ir stebėkime, kaip keičiasi gamta dieną. Pabandykime Austrijos kalnų papėdėje įkurdinti miestą ir tapkime urbanistinio peizažo dalimi. O jeigu pasinaudosime žiūronais, gal pamatysime ir mažus kaimelius Afrikos platybėse? Ar ten dangus toks pat, kaip pas mus? Apžiūrėję gražiausius skirtingų pasaulio šalių ir žemynų gamtos, jūrų, miestų vaizdus, patirkime gamtos grožio, kurį reikia saugoti ir mylėti, trapumą.

 

Apie dailės žanrus. Natiurmortas

Peizažai, portretai, natiurmortai… Jei jums šie pavadinimai skamba tarsi burtažodžiai, pats metas apsilankyti pas mus ir susipažinti su vienu iš dailės žanrų – natiurmortu. Čia teks žiūrėti ir tyrinėti paveikslus, spręsti galvosūkius ir iš senovinių daiktų, drapiruočių patiems „susistatyti“ natiurmortą bei sukurti jo eskizą!

Medžiagos ir priemonės: spalvoti pieštukai ir A3 formato piešimo popierius.

 

Apie dailės žanrus. Animalistinė istorija

Nei vakar, nei rytoj, nei toli, nei arti gyveno sau gyvūnas nežinia kokiu vardu… Istorijos tęsinį kartu kursime interaktyvioje lentoje dėliodami gyvūnėlius iš galerijoje eksponuojamų paveikslų. Varžydamiesi viktorinoje, tyrinėdami gyvūnų išvaizdą ir gyvenimo būdą, tapsime animalistinio žanro kūrėjais.

Medžiagos ir priemonės: baltas popierius, spalvoti pieštukai.

 

Metų laikų malūnas

Galerijos paveikslai įkvėps mus įsisukti į stebuklingą metų laikų ratą. Žiūrėdami išgirsime, kaip iš ledo gniaužtų išsivaduoja upelis, mėgausimės vasariškos jūros vaizdais, vaikštinėsime po mišką rudenį ir pagaliau išsiaiškinsime, kokios spalvos yra sniegas. Dėlionės ir kiti žaidimai padės pažinti besikeičiančios gamtos spalvas, kurias įamžinsime metų laikų malūno sparnuose.

Medžiagos ir priemonės: standus akvarelinis popierius.

 

Kaip vienas piešinys tampa šimtu estampų

Dailininkai grafikai yra tikri burtininkai – iš vieno piešinio jie gali sukurti šimtus atspaudų arba estampų. Apžiūrėję dailininkų išraižytas linoleumo ir metalo plokštes sužinosime, kodėl viena grafikos rūšis vadinama giliaspaude, o kita – iškiliąja spauda. Išbandysime įvairias grafikos technikas ir gudrybes, o ant balto popieriaus lapo grafikos presu atspausime baltą piešinį.

Medžiagos ir priemonės: akvarelinis popierius.

 

Rankų darbo popierius

Užsiėmime sužinosime, kas ir kada išrado popierių, ir gaminsime jį taip, kaip tai buvo daroma prieš kelis šimtus metų. Naudodami įprastas priemones, suteiksime popieriui įvairių spalvų ir paviršiaus faktūrų.

Medžiagos ir priemonės: minkštas ruloninis popierius, įvairios dažomosios arbatžolės ir prieskoniai.

 

Batikos raštai

Sužinoję, kas ir kada išrado batikos techniką, dažysime ir marginsime audinius taip, kaip tai buvo daroma prieš kelis šimtus metų. Išbandysime rištinę batiką, kurios rezultatai nenuspėjami ir puikūs.

Medžiagos ir priemonės: plonos šviesios medvilnės skiautės, kanceliarinės gumytės, įvairios dažomosios arbatžolės ir prieskoniai.

 

Raidė ir dėmė. Kaligrafija ir koliažas

Teksto rašymas yra sistemingas, reikalaujantis kantrybės ir kasdienio darbo. Kurdami šriftų ir faktūrų kompozicijas, pasitelksime laikraščių ir žurnalų šriftus bei naudosime savo kurtas faktūras. Plačiu teptuku ir plona plunksna eksperimentuosime potėpiais, tekstūromis, ieškosime, kaip tarpusavyje dera linijų storiai ir žaismės tarp linijos ir dėmės, lyginsime raidžių dydžių santykį, skirsime dėmesį ritmui ir harmonijai. 

Medžiagos ir priemonės: popierius, tušas, laikraščiai ir žurnalai.

 

Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai

Žaisdami ir rimtai tyrinėdami, mokysimės analizuoti tapybos kūrinius ir pagrindinę jų raiškos priemonę – spalvą. Pasitelkę interaktyvią projekcinę sieną „įžengsime“ į paveikslus ir stebėsime, kaip žmogaus figūra daro įtaką virtualaus paveikslo erdvei ir kaip paveikslo erdvė keičia mus. Nagrinėdami tapybos kūrinio kompoziciją, figūros ir aplinkos santykį, drąsiai „skaidysime“ paveikslus, keisime jų dalis ir veikėjus.

Medžiagos ir priemonės: baltas plonas popierius, spalvoti pieštukai arba flomasteriai.

 

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda)

Darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais 9.00–16.00, trukmė – iki 1 val.

Užsiėmimo kaina vienam mokiniui – 3 €, suaugusiajam – 5 €; šeimai pagal išankstinę registraciją – 6 €.

Virtualus edukacinis užsiėmimas grupei – 20 Eur.

Ikimokyklinukai, našlaičiai ar tėvų globos netekę vaikai, neįgalieji ir juos lydintys asmenys užsiėmimus lanko nemokamai.

Užsiėmimai vedami, atsižvelgiant į dalyvių amžių bei pritaikomi specialiųjų poreikių dalyviams.

Priemonės, reikalingos užsiėmimams, aptariamos užsakymo metu.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 46) 410 421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. +370 46 410 412
domsaicio.galerija@lndm.lt