Edukaciniai užsiėmimai pradinių klasių mokiniams

EDUKACINĖ PROGRAMA „PASAKOS MUZIEJUJE. KAS MUZIEJUJE GYVENA?“

KAIP ASILIUKAS DRAUGĄ RADO

Kviečiame į pasaką apie nenuoramą asiliuką, kuris, ieškodamas draugo, iš jaukios sodybos Kuršių marių pakrantėje nukeliavo net iki tolimosios Afrikos. Pasekę pasaką ir aptarę Prano Domšaičio paveikslus, kursime istorijas, tinkančias knygutei ar filmukui. O buvo taip…

Medžiagos ir priemonės: baltas plonas popierius, spalvoti pieštukai ir žirklės.

 

KAIP ŽUVYTĖ VANDENYNĄ PERPLAUKĖ

Žuvytė iš mažo ežerėlio perplaukė neaprėpiamą vandenyną! Paveikslai pakvies mus į nuotykių kupiną kelionę, iš kurios sugrįšime sukūrę žuvytės keliauninkės atvaizdą.

Medžiagos ir priemonės: spalvotas plonas popierius, žirklės ir pieštukiniai klijai.

 

KARTĄ SENOJOJE KLAIPĖDOJE…

Prekeiviai iš tolimųjų kraštų ir artimiausių kaimų atkeliaudavo į senosios Klaipėdos turgų. Bet vieną dieną mieste prasidėjo keisti įvykiai… Kviečiame ne tik pamatyti pasaką, bet ir patiems tapti nuotaikingų senosios Klaipėdos istorijų dalyviais.

Medžiagos ir priemonės: standus popierius, spalvoti pieštukai, žirklės, pieštukiniai klijai.

 

APIE GELEŽINĮ VILKĄ IR LIETUVOS KUNIGAIKŠČIŲ ŽYGIUS

Įsižiūrėję į Vytauto Kašubos sukurtas skulptūras, atsidursite paslaptingame legendų pasaulyje, kur šimtais balsų kaukia geležinis vilkas, o pajūrio laumės bando pastoti kelią kunigaikščiui Kęstučiui pas mylimąją Birutę…

Medžiagos ir priemonės: plastilinas, lipdymo lentelės arba baltas standus popierius ir tušas.

Užsiėmimą galima užsakyti per Kultūros paso paslaugą https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/4121

 

 

EDUKACINĖ PROGRAMA „PIRMOJI PAŽINTIS SU DAILE“

 

DAILĖS ABC: ŽENK PIRMĄ ŽINGSNĮ

Kelionę į dailės pasaulį pradėsime nuo pradžiamokslio – linijų, spalvų ir formų, kurios nuves mus iki grafiko, tapytojo ir skulptoriaus dirbtuvėlių. Čia piešdami ne pieštukais, dalyvausime linijų mūšyje, „matuosime“ atspalvių temperatūrą, bandysime keistas formas sujungti į skulptūrines kompozicijas, kad išmoktume pažvelgti į dailės kūrinius kitaip.

Užsiėmimą galima užsakyti per Kultūros paso paslaugą https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/3518

 

TAŠKAS, TAŠKAS, PAGALIUKAS, IR IŠEINA… ŽMOGELIUKAS!

Metas keliauti į galeriją, apžiūrėti skulptūrų, patiems tapti pozuotojais, atkartojančiais skulptūrų judesius, ir pabandyti pavaizduoti geometrinį sėdintį, gulintį, bėgantį, besijuokiantį žmogų nenaudojant nei linijų, nei spalvų.

Medžiagos ir priemonės: spalvotas standus ir baltas plonas popierius ir pieštukiniai klijai.

 

APIE DAILĖS ŽANRUS. NATIURMORTAS

Peizažai, portretai, natiurmortai… Jei jums šie pavadinimai skamba tarsi burtažodžiai, tuomet pats metas apsilankyti pas mus ir susipažinti su vienu iš dailės žanrų – natiurmortu. Čia teks žiūrėti ir tyrinėti paveikslus, spręsti galvosūkius ir iš senovinių daiktų, drapiruočių patiems „susistatyti“ natiurmortą ir sukurti jo eskizą!

Medžiagos ir priemonės: pieštukai ir popierius.

Užsiėmimą galima užsakyti per Kultūros paso paslaugą https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/3712

 

APIE DAILĖS ŽANRUS. PORTRETAS

Galerijoje pamatysite daug portretų. Kodėl vienuose žmonės šypsosi, o kituose – liūdni? Gal jie, kaip ir mes, daug ką išgyveno? Kaip dailininkas portrete turi perteikti žmogaus charakterį, pomėgius? Daug mįslių, kurių bent dalį pabandysime kartu įminti šio užsiėmimo metu.

Medžiagos ir priemonės: plastilinas ir lipdymo lentelės.

 

APIE DAILĖS ŽANRUS. PEIZAŽAS

Keiskime galerijos peizažų spalvas ir stebėkime, kaip keičiasi gamta dieną. Pabandykime Austrijos kalnų papėdėje įkurdinti miestą ir tapkime urbanistinio peizažo dalimi. O jeigu pasinaudosime žiūronais, gal pamatysime ir mažus kaimelius Afrikos platybėse? Ar ten dangus toks pat kaip pas mus? Apžiūrėję gražiausius skirtingų pasaulio šalių ir žemynų gamtos, jūrų, miestų vaizdus, patirkime gamtos grožio, kurį reikia saugoti ir mylėti, trapumą.

Užsiėmimą galima užsakyti per Kultūros paso paslaugą https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/5682

 

APIE DAILĖS ŽANRUS. ANIMALISTINĖ ISTORIJA

Nei vakar, nei rytoj, nei toli, nei arti, gyveno sau gyvūnas, vardu – nežinau koks… Istorijos tęsinį kartu kursime interaktyvioje lentoje dėliodami gyvūnėlius iš galerijoje eksponuojamų paveikslų. Varžydamiesi viktorinoje, tyrinėdami gyvūnų išvaizdą ir gyvenimo būdą, tapsime animalistinio žanro kūrėjais.

Medžiagos ir priemonės: pieštukai ir popierius.

Užsiėmimą galima užsakyti per Kultūros paso paslaugą https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/5440

 

 

EDUKACINĖ PROGRAMA „ŽAIDŽIAME, KURIAME, MOKOMĖS”

 

KARŠTA DIENA AFRIKOJE

Sekdami tapytojo Prano Domšaičio paveikslais, apsilankysime Pietų Afrikoje ir stebėsime vietos gyventojų kasdienybę. Sužinosime, kodėl ąsočiai su vandeniu nešami ant galvų, dainuodami grūsime kukurūzus košei ir projektuosime kralį, ypatingą afrikiečių gyvenvietę.

Medžiagos ir priemonės: plonas popierius ir spalvoti pieštukai.

 

KARALIENĖ LUIZĖ KLAIPĖDOJE

Seniai seniai uostamiestyje vaikštinėjo karalius Frydrichas Vilhelmas III ir karalienė Luizė, Klaipėda trumpam tapo Prūsijos karalystės sostine. Pabuvę dailininkais, keliautojais, karūnuotais valdovais ir detektyvais, seksime Klaipėdos miesto istorijos vingiais ir sukursime karališką portretą-suktuką.

Medžiagos ir priemonės: standus popierius, mediniai iešmeliai, spalvoti pieštukai ir lipalo klijai.

 

METŲ LAIKŲ MALŪNAS

Galerijos paveikslai įkvėps mus įsisukti į stebuklingą metų laikų ratą. Žiūrėdami išgirsime, kaip iš ledo gniaužtų išsivaduoja upelis, mėgausimės vasariškos jūros vaizdais, vaikštinėsime po mišką rudenį ir pagaliau išsiaiškinsime, kokios spalvos yra sniegas. Dėlionės ir kiti žaidimai padės pažinti besikeičiančios gamtos spalvas, kurias įamžinsime metų laikų malūno sparnuose.

Medžiagos ir priemonės: akvarelinis popierius, akvarelė, teptukai ir vaškinės kreidelės.

 

ŠVYTURYS, NAKTIS IR JŪRA

Susipažinę su jūrinės tematikos paveikslais, kurie vadinami marinomis, sukelsime Baltijos jūroje audrą, pažersime nakties danguje spindinčių žvaigždžių ir sukursime erdvinę kompoziciją, kurioje laivams kelią rodo švyturiai.

Medžiagos ir priemonės: baltas plonas ir standus popierius, žirklės, vaškinės kreidelės, pieštukiniai klijai ir akvarelė.

 

 

TEMINĖS EKSKURSIJOS

Vienos valandos ekskursijos metu pristatysime Prano Domšaičio nuolatinę kūrinių ekspoziciją arba keičiamas parodas. Dalyviai susipažins su skirtingais kultūriniais sluoksniais, pastate atras slypinčias istorijas, meno kūrinius ir objektus.

 

KĄ ŽMONĖS DIRBA MUZIEJUJE VISĄ DIENĄ?

Pasivaikščiojimas po galerijos ekspozicines erdves ir užkulisius, susipažįstant su muziejaus veiklos ir darbuotojų darbo specifika. Kodėl salėse mus atidžiai stebi „tetos“? Kodėl mūsų prašo neliesti eksponatų rankomis ir nebėgioti? Kiek kainuoja paveikslas? Kodėl vieni paveikslai eksponuojami muziejuje, o kiti – ne? Kas rašo tas keistas etiketes, kuriose tiek daug nežinomų žodžių? Gerai pagalvojus, muziejus pilnas paslapčių ir ne toks jau nuobodus. Netikite?

Ateikite ir pamatysite.

 

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda)

pirmadieniais–penktadieniais nuo 10.00 iki 16.00 val.

vedami grupėms (10–25 asmenų), trukmė – iki 1 val.

 

EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ KAINOS:

Mokiniams – 3 Eur

Suaugusiesiems – 5 Eur

Išankstinės registracijos edukaciniai renginiai šeimai – 6 Eur

Edukaciniai užsiėmimai turintiems kultūros pasą – 1 Eur

Nemokamai užsiėmimus lanko:

Ikimokyklinio amžiaus vaikai

Našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai

Neįgalieji ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis)

Ukrainos pabėgėlių vaikai

Pedagogai, lydintys mokinius į užsiėmimus

 

KONTAKTAI REGISTRACIJAI

Tel. (8 46) 410 421,

El. paštas: domsaicio.edukacija@lndm.lt

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. / faks. (8 46) 410 416; tel. (8 46) 410 412
domsaicio.galerija@lndm.lt