Edukaciniai užsiėmimai moksleiviams Vytauto Kasiulio dailės muziejaus nuolatinėje ekspozicijoje

Dailininkas ir cirko artistas gatvėje. XX a. 6 deš.
Vytautas Kasiulis. Dailininkas ir cirko artistas gatvėje. XX a. 6 deš.

Pasivaikščiojimai po Vytauto Kasiulio „Rojaus sodus“

 

Rojus – daugeliui šis žodis asocijuojasi su būties lengvumu, laisve, besąlygiška meile ir laimės pojūčiu. Panašus jausmas apima patekus į Vytauto Kasiulio darbų ekspoziciją, kurioje galima pajausti virtuozišką linijų žaismą, improvizaciją, spontanišką tapyseną, spalvų grynumą ir lengvumą, pamatyti ne mažiau ekspresyvius dailininko grafikos, pastelės ir guašo technikomis atliktus darbus. Muzikantai, šokėjai ir cirko artistai spinduliuoja gyvenimo džiaugsmą, netgi gatvės valkatos ar luošiai vaizduojami taip ekspresyviai ir spalvingai, kad nenorom sukelia estetinius išgyvenimus. Visus menininko kūrybinių ieškojimų laikotarpius aprėpianti paroda suteikia galimybę moksleiviams pažinti talentingo lietuvio, unikalaus stiliaus kūrėjo meno pasaulį.

 

Gyvenimo džiaugsmas

  

Nuolatinis skubėjimas atima iš mūsų galimybę patirti gyvenimo džiaugsmą. Žaisdamas vaikas laisvai į visumą sujungia mąstymą, kalbą, vaizduotę, tarpusavio santykius. Žaidimas – vienas efektyviausių vaizduotės žadinimo būdų. Vėliau šie gebėjimai padeda žmonėms gyventi kartu, bendradarbiauti, lengviau adaptuotis kintančioje socialinėje aplinkoje.

Susitikimų metu žaisime judriuosius žaidimus.

Užsiėmimas skirtas 1–8 klasių mokiniams.

 

 

 

Linijos ir atspaudai

 

Šio edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai susipažins su spalvingais V. Kasiulio litografijos darbais. Sužinos apie grafikos technikas ir priemones. Mūsų dirbtuvėse išmoks spaudavimo technikos ir sukurs po nedidelį grafikos darbelį.

 Užsiėmimas skirtas įvairių klasių mokiniams.

 

Dailininkas ir mūza

 

Šio edukacinio užsiėmimo metu kartu su moksleiviais prisiminsime V. Kasiulio ir jo amžininkų kūrybą. Susipažinę su to meto dailininkais ir pasivaikščioję po ekspozicijos sales, moksleiviai dalyvaus smagioje viktorinoje.

Užsiėmimas skirtas 5–12 klasių mokiniams.

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius) antradieniais–penktadieniais 11–17 val.

Užsiėmimo kaina moksleiviui – 1 € (mokytojas, atvedęs grupę, lanko nemokamai), suaugusiajam – 2 €

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 5) 261 6764, mob. tel. 8 659 57 530, el. p. kasiuliomuziejus@ldm.lt

Trečiadieniais 15–17 val. veiks dailės studija moksleiviams. Būtina registracija tel. (8 5) 261 6764, mob. tel. 8 659 57 530

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. (8 5) 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt

Taip pat žiūrėkite

Ekspozicija

Nuolatinė retrospektyvinė Vytauto Kasiulio kūrybos ekspozicija