Edukaciniai užsiėmimai, lydintys parodą „Kazio Bradūno meno pasaulis“

2017 m. gruodžio 7–2018 m. kovo 4 d.

Viktoras Vizgirda. Kazio Bradūno apoteozė. 1989. Drobė, aliejus. Fot. Antanas Lukšėnas. Elenos Bradūnaitės-Aglinskienės nuosavybė

Poezija kaip sekmadienis

 

Į Lietuvą sugrįžęs išeivis Kazys Bradūnas (1917–2009), kurio gimimo šimtmetį šiais metais minime, yra pats ryškiausias poetas žemininkas. Jo kūryboje vyrauja darnos su gamta, savo žeme pajauta, iš jos sklinda visiškas pasitikėjimas pasauliu, ramybė ir giedra. Anot Sigito Gedos, Bradūno poezija sukelia tokį jausmą, tarsi būtų sekmadienis. Tai – būties šventumo jausmas, kuris aplanko ir pasilenkusįjį prie grūdo, ir klausantįjį Vilniaus varpų… Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai kviečiami sukurti poetišką dviejų trijų žodžių sakinį žemės, kaimo, gamtos temomis ir jį iliustruoti. Iš piešinių bus sukurta bendra impresijų knygelė.

 

Poezijos pamokos

 

Poetas Kazys Bradūnas, kurio šimtąsias gimimo metines šiemet minime, per penkiasdešimt kūrybinio darbo metų išleido apie dvidešimt poezijos knygų. Edukacinio užsiėmimo metu poetais galės pasijusti patys moksleiviai. Jiems pasiūlysime savaip sukomponuoti išskaidytus Kazio Bradūno eilėraščius, akrosticho principu sukuriant naujas eiles.

 

Lavinant raštą ir žodį

 

Pažymėdami į Lietuvą grįžusio išeivio poeto Kazio Bradūno gimimo šimtmetį ir pristatydami jam skirtą ekspoziciją mūsų muziejuje, moksleivius kviesime išbandyti kaligrafiją ant atvirlaiškių arba kongrevo techniką. Prisiminsime beišnykstantį rašymą ranka. Pats Kazys Bradūnas keliaudamas mėgdavo siųsti atvirlaiškius savo šeimos nariams ir draugams.

 

 

 

Užsiėmimai vyksta Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius) antradieniais–penktadieniais 11–17 val.

Edukacinio užsiėmimo kaina vienam moksleiviui – 0,30 €

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.  (8 5) 261 6764, mob. tel. 8 659 57 530

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. (8 5) 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt