Edukaciniai užsiėmimai be kultūros paso

Fot. Gintarė Grigėnaitė

PARYŽIAUS GATVIŲ PERSONAŽAI

 

Skirta 8–12 klasėms, pritaikoma ir 1–7 klasėms

Trukmė – 60–75 min.

Tai pažintis su spalvingais Paryžiaus gatvių personažais – muzikantais, šokėjais, cirko artistais, gatvės praeiviais, dažnai atsikartojančiais dailininko Vytauto Kasiulio paveiksluose. Jie vaizduojami ekspresyviai ir spalvingai, spinduliuoja gyvenimo džiaugsmą. Naudodami dailininko pamėgtą pastelės techniką, moksleiviai šiuos personažus prikels šokti ir linksmintis. Taip pat aptars dailininko braižui būdingą improvizaciją ir spontaniškumą, diskutuos, kaip atpažinti ir įvardinti specifinį menininko kūrybos stilių, kalbės apie tai, kas svarbu formuojant savo darbų stilių. Taip ne tik ugdys savo vaizduotę, plės kultūrinio pažinimo akiratį, bet ir lavins savo meninį skonį.

 

 

FIZIKA DAILĖJE

 

Skirta 5–8 klasėms, pritaikoma ir 1–4 klasėms

Trukmė – 75 min.

Menas, ypač šiuolaikinis, neatsiejamas nuo įvairių eksperimentų, paremtų gamtos mokslų žiniomis bei naujųjų technologijų išmanymu. Šio užsiėmimo metu kviesime eksperimentui su šviesa. Trumpai aptarsime šviesos sklidimo dėsnius. Mokiniai kurs kompozicijas ant stiklo, ryškins ir fiksuos nespalvotas fotogramas. Tokiu būdu pažins tradicinės fotografijos veikimo principus, mokysis sieti skirtingas disciplinas, kiek kitaip pažvelgs į įprastus tikrovės reiškinius.

 

 

DAILININKO DIRBTUVĖJE

 

Skirta 1–8 klasėms

Trukmė – 75 min.

Ekspozicijoje moksleiviai stebės ir tyrinės paveikslus, aptardami juos įvardins tapybai būdingas savybes, plės spalvų ir faktūrų apibūdinimo žodyną. Taip pat atkreips dėmesį į tai, ką vaizduoja dailininkas – vietas ir erdves, siužetus, personažus, skirtingas formas, figūras. Įdėmiai įsižiūrės, kaip dažai dengiami, ar jie blizga, ar yra matiniai, kaip atrodo jų paviršius, kokiu sluoksniu užtepta ir t. t. Vėliau grupė keliaus į praktinę užsiėmimo dalį. Apžiūrės kūrybinėse dirbtuvėse tapytojų naudojamą molbertą, dažus, paletes, menteles ir teptukus, aptars, kuo skiriasi tapytojų naudojami įrankiai ir dažai. Patys išbandys chemijos ir dailės žinias jungiančią temperos dažų gamybą. Su pasigamintais dažais kurs savo meno kūrinį.

Svarbu alergiškiems žmonėms: dažams gaminti naudojami kiaušiniai.

 

 

Kviečiame rinktis jums tinkamą edukacinį užsiėmimą ir dėl detalesnės informacijos susisiekti telefonu.

 

Užsiėmimai vyksta Vytauto Kasiulio dailės muziejaus Edukacijos centre, A. Goštauto g. 1, Vilnius.

 

Kontaktai informacijai ir registracijai:

tel.: + 370 659 57 530, (8 5) 261 6764

El. paštas: kasiulio.edukacija@lndm.lt

 

Edukacinio užsiėmimo bilieto kaina moksleiviui – 3 € (mokytojas, atvedęs grupę, dalyvauja nemokamai).

Trečiadieniais 15–16 val. V. Kasiulio dailės muziejaus Edukacijos centre veikia dailės studija moksleiviams. Vieno užsiėmimo kaina – 3 €.

Dėl didesnių negu 25 moksleivių grupių dalyvavimo edukacijose prašome susisiekti su Edukacijos centru el. paštu arba telefonu ir suderinti galimybes.

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. (8 5) 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt