Edukacinės programos vidurinių ir vyresnių klasių mokiniams

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Astronomijos ABC

 

 

Skirta 3–5 kl. mokiniams

 

Užsiėmimo metu išsiaiškinsime astronomijos paslaptis, pakeliausime po Visatos platumas. Teoriškai pažinsime Saulės sistemą, daugiau sužinosime apie planetas, kitus dangaus kūnus. Etapais atlikdami užduotis gaminsime Saulės sistemos modelį: iš kartono iškirpsime Saulę, planetas, jas nuspalvinsime, sujungsime į modelį.

 

 

 

 

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Laiko labirintais

 

 

Skirta 3–6 kl. mokiniams

 

Kokias paslaptis slepia laikrodžių istorija? Kokių naujų prietaisų laikui skaičiuoti pasigamino žmogus?

 

Visus atsakymus rasime klaidžiodami laiko labirintais ir ieškodami atsakymų į  pateiktas užduotis ekspozicinėse salėse. Radę atsakymus kartu sudėliosime laiko skaičiavimo ir laikrodžių istoriją.

 

 

 

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Zodiako žvaigždynai

 

 

Skirta 3–8 kl. mokiniams

 

Ar kada teko skaičiuoti žvaigždes? Ar pabandyti rasti žvaigždyną nakties danguje?

 

Atlikdami įtraukiančias komandines užduotis ieškosime žvaigždynų, ryškiausių žvaigždžių, analizuosime mitus. Planšetiniuose kompiuteriuose sujungsime žvaigždes ir pamatysime, kaip žvaigždynai atrodo nakties danguje. Taip pat pasigaminsime tamsoje švytintį žvaigždyną.

 

 

 

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Laiko ritmu

 

 

Skirta 5-7 kl. mokiniams

 

Ar kada teko matyti ritmiškai judantį ir saulės laikrodį stebintį egiptietį? O gal kada nors įsiklausei, kaip tiksi valandų, minučių ir sekundžių rodyklės? 

 

Visi kartu klausysimės repo ritmu tiksinčios laiko istorijos ir susipažinsime su laiko matavimo prietaisais: kalendoriais, saulės, vandens, ugnies, smėlio ir mechaniniais laikrodžiais. Tik tak!

 

 

 

 

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Meno pinklės

 

 

Skirta 8–12 kl. mokiniams

 

Edukaciniame užsiėmime susipažinsime su meno epochomis, tyrinėsime skirtingų laikotarpių meno vertybes, jų bruožus, visuomenės pasaulėžiūros kaitą. Kiekvienas dalyvis gaus po planšetinį kompiuterį, kuriame įdiegta speciali programėlė. Visi tampsime detektyvais, klaidžiosime po muziejaus ekspozicines sales ir bandysime įveikti suktas užduotis.

 

 

 

 

Fot. Eglė Rumbutytė-Šimienė

Laikas ir žaidimai

 

 

Skirta priešmokyklinukams, 1–8 kl. mokiniams

 

Edukaciniame užsiėmime susipažinsime su metų laikais, Saulės sistema, mėnesiais ir kitais įdomiais faktais apie laiko skaičiavimą.

 

Šis edukacinis užsiėmimas vyksta Saulės laikrodžių parke, kuriame atkurta viduramžių lauko žaidimų tradicija.  Įrengta 10 lauko žaidimų aikštelių, kuriose kiekvienas vaikas išbando savo sugebėjimus, žinias laiko tema.

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
+370 46 410 413, +370 46 410 414
+370 46 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm