Edukacinės programos vidurinių ir vyresnių klasių mokiniams

Laiko matai

Užsiėmimas skirtas 5–8 kl.

Tai pažintis su laiko matais – metais, sekundėmis, minutėmis, savaitėmis, dienomis, valandomis. Kas tai, iš kur tai, kam visa tai?  Saulės sistemos modelio pagalba išsiaiškinsime metų, mėnesių, savaitės, paros kilmę, įminsim įvairių mįslių.

Trukmė: 45 min.

 

 

 

 

 

 

Gamtos laikrodis

Užsiėmimas skirtas 3–6 kl.

Susipažinsime su gėlių, paukščių ir paties žmogaus biologiniais laikrodžiais. Sužinosime, kuriomis valandomis išsiskleidžia ir užsidaro žiedai įvairiose augaluose, kelintą valandą aktyviausiai  gieda paukščiai, kokie pokyčiai vyksta žmogaus organizme kas valandą.

Demonstruojamos skaidrės su gėlių laikrodžiais įvairiose pasaulio šalyse, klausomės paukščių balsų įrašų, aptariame žmogaus biologinį laikrodį.

Trukmė: 45 min.

 

 

 

Išmanioji edukacija „Zodiako žvaigždynai“

Užsiėmimas skirtas 3–8 kl.

Užsiėmimo metu naudojami planšetiniai kompiuteriai su įdiegta specialia aplikacija. Visi kartu susipažįstame su žvaigždynais, zodiako ženklais. Edukacinės aplikacijos pagalba ir kitomis pagalbinėmis priemonėmis mokomės juos pažinti. Antroje dalyje pasigaminame tamsoje šviečiantį savo žvaigždyną, kad atrastume jį nakties danguje.

Trukmė: 60 min.

 

 

 

 

 

Astronomijos ABC

Užsiėmimas skirtas 3–5 kl.

Užsiėmimo metu kartu išsiaiškinsime astronomijos paslaptis, pakeliausime po Visatos platumas. Teoriškai pažinsime Saulės sistemą, daugiau sužinosime apie planetas, kitus dangaus kūnus. Antroje užsiėmimo dalyje įgytas žinias įtvirtinsime, gaminant Saulės sistemos modelį: iš kartono iškirpsime Saulę, planetas, jas nuspalvinsime, sujungsime į modelį.

Trukmė: 45–60 min.

 

 

 

 

Šimtas kalendoriaus mįslių

Užsiėmimas skirtas 2–5 kl.

Užsiėmimo metu bandome įminti kalendoriaus atsiradimo, pasikeitimo priežastis ir mįsles. Nukeliausime į senovės laikus ir aiškinsimės, kokiais kalendoriais mūsų protėviai skaičiavo dienas, savaites, metus. Apžiūrėsime primityvių kalendorių modelius ir visi kartu išsiaiškinsime jų veikimo principą.

Antroje užsiėmimo dalyje kiekvienas pasigaminsime kalendorių.

Trukmė: 45–60 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. A. Jonikaitė

O tuo metu Klaipėdoje laiką suprato ir skaičiavo…

Užsiėmimas skirtas 3–6 kl.

Edukacinės-kūrybinės saulės laikrodžių atsiradimo istorijos pamokėlės. Užsiėmimo metu užduočių pagalba atsakysime į klausimus: kokie yra pirmieji laiko matavimo prietaisai, kaip klaipėdiečiai suvokė laiką ir kokius prietaisus pasigamino jam skaičiuoti XIII–XV a.

Antroje užsiėmimo dalyje pasigaminsime saulės laikrodį.

Trukmė: 45–60 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meno pinklės

Užsiėmimas skirtas 8–12 kl.

Užsiėmimo metu giliname žinias apie meno epochas. Kiekvienas dalyvis gauna po planšetinį kompiuterį su  įdiegta specialia aplikacija. Visi tampame detektyvais, klaidžiojame po muziejaus ekspozicines sales ir bandome įveikti suktas užduotis. 

Tik geriausi detektyvai gali išnarplioti meno pinkles!

Trukmė: 60 – 90 min.

Priimamos moksleivių grupės iki 18 asmenų.

 

 

 

 

 

 

 

 

Senovės civilizacijų laiko samprata ir skaičiavimas

Užsiėmimas skirtas 8–12 kl.

Laiko sampratoje įsikūnija epochos pasaulėjauta, žmonių elgesys, sąmonė, požiūris, gyvenimo ritmas. Kiekviename amžiuje ji kito. Kaip laiką suprato ir skaičiavo pirmykštis žmogus ir koks mūsų požiūris į Laiką? Apie tai diskutuosime užsiėmimo metu. Ta proga pasigaminsime patį seniausią žmonijos naudotą laikrodį – kokį?

Trukmė: 45 min.

 

 

 

 

 

 

 

Fot. E. Rumbutytė-Šimienė

Laikas ir žaidimai

Užsiėmimas skirtas priešmokyklinukams–8 kl.

Edukacinio užsiėmimo metu susipažįstame su metų laikais, saulės sistema, mėnesiais ir kitais įdomiais faktais susijusiais su laiko skaičiavimu.

Šis edukacinis užsiėmimas vyksta Saulės laikrodžių parke, kuriame atkurta viduramžių lauko žaidimų tradicija.  Įrengta 10 lauko žaidimų aikštelių, kuriose kiekvienas vaikas išbando savo sugebėjimus, žinias laiko tema.

Trukmė: 60 min.

 

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
(8 46) 410 413, (8 46) 410 414
(8 46) 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm