Edukacinės programos parodoje „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė“

Iki 2024 m. rugsėjo 8 d.

Fot. Gintarė Grigėnaitė

BOTANINĖ VAIZDUOTĖ. AUGALINIAI MOTYVAI MENO KŪRINIUOSE  

 

Skirta 1– 4 klasėms, pritaikoma 5 8 klasėms. 

Trukmė – 60 min.  

Edukaciniame užsiėmime mokiniai susipažins su itin spalvinga trijų Baltijos šalių dailininkių kūryba parodoje „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė“. Sužinos apie dailės žanrą natiurmortą. Tyrinėdami paveikslus mokiniai atras, kaip skirtingai Estijos dailininkė Mallė Leis naudoja augalinius motyvus savo tapybos ir šilkografijos technika atliktuose darbuose. Ieškos dailininkės kūriniuose paslėptų istorijų, netikėtų daiktų, gyvūnų, augalų.  Edukacijos metu mokiniai pasiners į kūrybos procesą, patys kurdami darbus su augaliniais motyvais.  

 

 

Fot. Gintarė Grigėnaitė

GEOMETRIJA DAILĖJE 

 

Skirta 5 8 klasėms, pritaikoma 1 4 klasėms. 

Trukmė – 75 min.  

Manote, kad geometrijos pamokos mokykloje negali būti susietos su menu?  Tada ši edukacija skirta kaip tik jums. Mokiniai aplankys naują trijų Baltijos šalių dailininkių kūrybą pristatančią parodą „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė“. Mokiniai sužinos, kad menininkės tapyboje taip pat dažnai kaip teptukus naudojo ir liniuotes. Dailininkės, pasitelkusios geometrines formas, sukūrė įdomių, savo išraiška skirtingų darbų.  Antroje šio edukacinio užsiėmimo dalyje edukacijos dalyviai išbandys, ar toks kūrybos būdas patinka ir jiems patiems. Mokiniai, taikydami simetrijos principus ir naudodami geometrines figūras, savarankiškai kurs kompozicijas.  

 

 

Fot. Gintarė Grigėnaitė

NEĮRĖMINTOS. VIZUALINIO MĄSTYMO STRATEGIJOS METODO UŽSIĖMIMAS  

   

Skirta 9 12 klasėms, 

Trukmė – 75 min.  

Plačiai pasaulio muziejuose taikomas populiarus vizualinio mąstymo metodas padės vyresnių klasių moksleiviams pažinti trijų Baltijos šalių moterų dailininkių kūrybą.  Parodoje „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė“ pristatomos dailininkės savo kūryboje peržengė sovietmečio ideologinius principus, oponavo jam ir kartu savo kūryboje atspindėjo gyvenamąjį laikmetį bei jo aktualijas. Grupės diskusija ir interaktyviomis įtraukiančiomis veiklomis paremtas edukacinis užsiėmimas ugdo kritinio mąstymo, bendradarbiavimo, komunikavimo, pagarbios diskusijos įgūdžius ir kompetencijas. 

 

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. +370 5 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt

Taip pat žiūrėkite

Paroda

Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė

Renginiai

Parodą „Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė“ lydintys pavasario renginiai 

Parodos atidarymas

LNDM Vytauto Kasiulio dailės muziejus kviečia pažinti Baltijos šalių dailininkes, peržengusias sovietmečio ideologinius principus