Edukacinės programos ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams

Mano draugas – laikrodukas
Skirta priešmokyklinukams, 1 kl. mokiniams
Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su pagrindinėmis laikrodžio dalimis (ciferblatu, rodyklėmis), valandomis.
Kiekvienas gausime po laikrodžio pagrindą, jį spalvinsime pieštukais, kreidelėmis ir kitomis spalvinimo priemonėmis. Pasiruošę laikrodžio pagrindą susirašysime skaičius ir jį dekoruosime.

Kas slepiasi Visatoje?
Skirta 5-6 metų vaikams
Visata yra neaprėpiamai didžiulė. Kalbėsime, ko, vaiko manymu, yra kosmose, pavyzdžiui, žvaigždžių, raketų, planetų, palydovų ir t. t. Tai bus pirmoji mažylių pažintis apie dangaus kūnus už Žemės ribų.

Pažinkime laikrodį
Skirta priešmokyklinukams, 1 kl. mokiniams
Edukacinio užsiėmimo metu išsiaiškinsime, kas yra metai, mėnuo, savaitė, para, valanda, minutė, metų laikai. Mechaninių laikrodžių modeliai padės susipažinti su valandų skaičiavimu. Išsiaiškinsime, kaip rodyklės pasisuka, kai norime sužinoti valandą, pusvalandį, ketvirtį.
Įgytas žinias įtvirtinsime laikrodžių modeliukuose, atliksime užduotis pratybų sąsiuviniuose.

Metų karuselė
Skirta priešmokyklinukams
O kiek yra metų laikų?
Į šį sunkų klausimą bandysime atsakyti mindami metų laikų paslaptį: klausysimės istorijos apie vykstančius gamtos virsmus, puošime metų laikų medžius. Visi suksimės metų karuselėje ir įsiminsime žiemos, pavasario, vasaros, rudens požymius.

Kalendoriaus paslaptys
Skirta 2–4 kl. mokiniams
Užsiėmimo metu bandysime įminti kalendoriaus atsiradimo ir pasikeitimo priežastis. Nukeliausime į senovės laikus ir aiškinsimės, kokiais kalendoriais mūsų protėviai skaičiavo dienas, savaites, metus. Apžiūrėsime primityvių kalendorių modelius ir visi kartu išsiaiškinsime jų veikimo principą. Antroje užsiėmimo dalyje kiekvienas pasigaminsime kalendorių.

Senoviniai laikrodžiai
Skirta 1–4 kl. mokiniams
Kaip atrodė senoviniai laikrodžiai? Kaip jie veikė? Moksleiviai patys demonstruos saulės, vandens laikrodžių veikimą, stebės, kaip funkcionavo žvakės, smėlio laikrodžiai. Mokysimės juos pasigaminti. Užsiėmimas pritaikytas regos ir klausos negalią turintiems vaikams.

Astronomijos ABC
Skirta 3–5 kl. mokiniams
Užsiėmimo metu išsiaiškinsime astronomijos paslaptis, pakeliausime po Visatos platumas. Teoriškai pažinsime Saulės sistemą, daugiau sužinosime apie planetas, kitus dangaus kūnus. Etapais atlikdami užduotis gaminsime Saulės sistemos modelį: iš kartono iškirpsime Saulę, planetas, jas nuspalvinsime, sujungsime į modelį.

Laiko labirintais
Skirta 3–6 kl. mokiniams
Kokias paslaptis slepia laikrodžių istorija? Kokių naujų prietaisų laikui skaičiuoti pasigamino žmogus?
Visus atsakymus rasime klaidžiodami laiko labirintais ir ieškodami atsakymų į pateiktas užduotis ekspozicinėse salėse. Radę atsakymus kartu sudėliosime laiko skaičiavimo ir laikrodžių istoriją.

Zodiako žvaigždynai
Skirta 3–8 kl. mokiniams
Ar kada teko skaičiuoti žvaigždes? Ar pabandyti rasti žvaigždyną nakties danguje?
Atlikdami įtraukiančias komandines užduotis ieškosime žvaigždynų, ryškiausių žvaigždžių, analizuosime mitus. Planšetiniuose kompiuteriuose sujungsime žvaigždes ir pamatysime, kaip žvaigždynai atrodo nakties danguje. Taip pat pasigaminsime tamsoje švytintį žvaigždyną.

Laikas ir žaidimai
Skirta priešmokyklinukams, 1–8 kl. mokiniams
Edukaciniame užsiėmime susipažinsime su metų laikais, Saulės sistema, mėnesiais ir kitais įdomiais faktais apie laiko skaičiavimą.
Šis edukacinis užsiėmimas vyksta Saulės laikrodžių parke, kuriame atkurta viduramžių lauko žaidimų tradicija. Įrengta 10 lauko žaidimų aikštelių, kuriose kiekvienas vaikas išbando savo sugebėjimus, žinias laiko tema.
Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
(8 46) 410 413, (8 46) 410 414
(8 46) 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm