Edukacinės programos ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams

Fot. Eglė Rumbutytė-Šimienė

Mano draugas – laikrodukas

 

 

Skirta priešmokyklinukams, 1 kl. mokiniams

 

Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su pagrindinėmis laikrodžio dalimis (ciferblatu, rodyklėmis), valandomis.

 

Kiekvienas gausime po laikrodžio pagrindą, jį spalvinsime pieštukais, kreidelėmis ir kitomis spalvinimo priemonėmis. Pasiruošę laikrodžio pagrindą susirašysime skaičius ir jį dekoruosime.

 

 

 

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Kas slepiasi Visatoje?

 

 

Skirta 5-6 metų vaikams

 

Visata yra neaprėpiamai didžiulė. Kalbėsime, ko, vaiko manymu, yra kosmose, pavyzdžiui, žvaigždžių, raketų, planetų, palydovų ir t. t. Tai bus pirmoji mažylių pažintis apie dangaus kūnus už Žemės ribų.

 

 

 

 

 

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Pažinkime laikrodį

 

 

Skirta priešmokyklinukams, 1 kl. mokiniams

 

Edukacinio užsiėmimo metu išsiaiškinsime, kas yra metai, mėnuo, savaitė, para, valanda, minutė, metų laikai. Mechaninių laikrodžių modeliai padės susipažinti su valandų skaičiavimu. Išsiaiškinsime, kaip rodyklės pasisuka, kai norime sužinoti valandą, pusvalandį, ketvirtį.

 

Įgytas žinias įtvirtinsime laikrodžių modeliukuose, atliksime užduotis pratybų sąsiuviniuose.

 

 

 

 

Fot. Eglė Rumbutytė-Šimienė

Metų karuselė

 

 

Skirta priešmokyklinukams

 

O kiek yra metų laikų?

 

Į šį sunkų klausimą bandysime atsakyti mindami metų laikų paslaptį: klausysimės istorijos apie vykstančius gamtos virsmus, puošime metų laikų medžius. Visi suksimės metų karuselėje ir įsiminsime žiemos, pavasario, vasaros, rudens požymius.

 

 

 

 

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Kalendoriaus paslaptys

 

 

Skirta 2–4 kl. mokiniams

 

Užsiėmimo metu bandysime įminti kalendoriaus atsiradimo ir pasikeitimo priežastis. Nukeliausime į senovės laikus ir aiškinsimės, kokiais kalendoriais mūsų protėviai skaičiavo dienas, savaites, metus. Apžiūrėsime primityvių kalendorių modelius ir visi kartu išsiaiškinsime jų veikimo principą. Antroje užsiėmimo dalyje kiekvienas pasigaminsime kalendorių.

 

 

 

 

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Senoviniai laikrodžiai

 

 

Skirta 1–4 kl. mokiniams

 

Kaip atrodė senoviniai laikrodžiai? Kaip jie veikė? Moksleiviai  patys demonstruos saulės, vandens laikrodžių veikimą, stebės, kaip funkcionavo žvakės, smėlio laikrodžiai. Mokysimės juos pasigaminti. Užsiėmimas pritaikytas regos ir klausos negalią turintiems vaikams.

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Astronomijos ABC

 

 

Skirta 3–5 kl. mokiniams

 

Užsiėmimo metu išsiaiškinsime astronomijos paslaptis, pakeliausime po Visatos platumas. Teoriškai pažinsime Saulės sistemą, daugiau sužinosime apie planetas, kitus dangaus kūnus. Etapais atlikdami užduotis gaminsime Saulės sistemos modelį: iš kartono iškirpsime Saulę, planetas, jas nuspalvinsime, sujungsime į modelį.

 

 

 

 

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Laiko labirintais

 

 

Skirta 3–6 kl. mokiniams

 

Kokias paslaptis slepia laikrodžių istorija? Kokių naujų prietaisų laikui skaičiuoti pasigamino žmogus?

 

Visus atsakymus rasime klaidžiodami laiko labirintais ir ieškodami atsakymų į  pateiktas užduotis ekspozicinėse salėse. Radę atsakymus kartu sudėliosime laiko skaičiavimo ir laikrodžių istoriją.

 

 

 

 

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Zodiako žvaigždynai

 

 

Skirta 3–8 kl. mokiniams

 

Ar kada teko skaičiuoti žvaigždes? Ar pabandyti rasti žvaigždyną nakties danguje?

 

Atlikdami įtraukiančias komandines užduotis ieškosime žvaigždynų, ryškiausių žvaigždžių, analizuosime mitus. Planšetiniuose kompiuteriuose sujungsime žvaigždes ir pamatysime, kaip žvaigždynai atrodo nakties danguje. Taip pat pasigaminsime tamsoje švytintį žvaigždyną.

 

 

 

 

Fot. Eglė Rumbutytė-Šimienė

Laikas ir žaidimai

 

 

Skirta priešmokyklinukams, 1–8 kl. mokiniams

 

Edukaciniame užsiėmime susipažinsime su metų laikais, Saulės sistema, mėnesiais ir kitais įdomiais faktais apie laiko skaičiavimą.

 

Šis edukacinis užsiėmimas vyksta Saulės laikrodžių parke, kuriame atkurta viduramžių lauko žaidimų tradicija.  Įrengta 10 lauko žaidimų aikštelių, kuriose kiekvienas vaikas išbando savo sugebėjimus, žinias laiko tema.

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
+370 46 410 413, +370 46 410 414
+370 46 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm