Edukaciniai užsiėmimai vidurinių ir vyresnių klasių mokiniams

Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ PROGRAMA „APIE DAILĘ RIMTAI IR ŽAISMINGAI“

DAILĖS ABC: ŽVELK GILIAU

Prano Domšaičio galerijos ekspozicijose tyrinėsime meno kūrinius, ieškosime orientyrų, padedančių geriau suvokti dailės pamokų žinias. Pasitelkę regėjimo, klausos, lytėjimo pojūčius, bandysime ne tik žiūrėti į kūrinius, bet ir juos matyti, mokysimės perteikti savo įspūdžius diskutuodami apie dailę, o kūrybinėms užduotims atlikti pasitelksime ir naująsias technologijas, ir tradicines dailės priemones.

Užsiėmimą galima užsisakyti per Kultūros paso paslaugą: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/3608

 

VIENAS PAVEIKSLAS – ŠIMTAI KLAUSIMŲ

Ar užtenka apie dailės kūrinį pasakyti „gražu / negražu“? Stabtelėkime, įsižiūrėkime taip, tarsi žvelgtume į paveikslą pro didinamąjį stiklą, ir, pasitelkę vizualinio mąstymo strategijų metodą, atsakykime, kas vyksta šiame paveiksle. Pamatysime, kiek daug iš pirmo žvilgsnio nepastebėtų dalykų galima rasti kiekviename kūrinyje. O kuriant paveikslų istorijas pratęsiančius kelių kadrų filmukus, pravers ir tradicinės paveikslų dėlionės, ir planšetiniai kompiuteriai.

Užsiėmimą galima užsisakyti per Kultūros paso paslaugą: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/3911

 

KAIP VIENAS PIEŠINYS TAMPA ŠIMTU ESTAMPŲ

Dailininkai grafikai yra tikri burtininkai – iš vieno piešinio jie gali sukurti šimtus atspaudų arba estampų. Apžiūrėję dailininkų išraižytas linoleumo ir metalo plokštes sužinosime, kodėl viena grafikos rūšis vadinama giliaspaude, o kita – iškiliąja spauda. Išbandysime įvairias grafikos technikas ir gudrybes, o ant balto popieriaus lapo grafikos presu atspausime baltą piešinį.

Medžiagos ir priemonės: baltas popierius.

 

KREIVAME VEIDRODYJE

Jei dailininkas nutapytų tavo portretą, ar atpažintum jame save? Ar galima pasaulį, kurį nutapė dailininkas, palyginti su kreivu veidrodžiu? Susipažinę su portreto žanru, jo subtilybėmis, kursime besikeičiančių nuotaikų portretus ir kompiuterinius jų koliažus.

Medžiagos ir priemonės: baltas popierius, spalvoti pieštukai.

 

OPTINĖS IŠDAIGOS IR APGAULINGI PAVEIKSLAI

Dailininkai – tikri iliuzionistai. Jie kuria erdvės įspūdį ten, kur plokščia, gali pradžiuginti ar nuliūdinti vien tik spalvų deriniais, skatina į pasaulį pažvelgti kitaip. Per užsiėmimą pabandysime perprasti dailininkų gudrybes, „demaskuoti“ tapybos burtus ir pratęsti paveikslą, matydami tik mažą jo fragmentą.

Medžiagos ir priemonės: baltas popierius.

 

SKULPTŪROS GEOMETRIJA

Pasitelkę matematikos žinias, medinius manekenus, išmaniąsias technologijas ir sumanumą, bandysime išsiaiškinti, kaip atsiranda ir keičiasi judesys sustingusioje skulptūros formoje, kaip medžiaga praranda svorį ir kaip iš statiškų geometrinių dalių sukuriama dinamiška figūra.

Medžiagos ir priemonės: spalvotas standus ir baltas plonas popierius, pieštukiniai klijai, žirklės.

 

ŠEŠĖLIŲ ISTORIJOS

Prožektorius ir tavo vaizduotė – du ingredientai, padėsiantys iš dailės kūrinių šešėlių sukurti neįtikėtinas istorijas ir kompozicijas naujiems kūriniams.

Medžiagos ir priemonės: standus popierius, spalvoti pieštukai.

 

 

EDUKACINĖ PROGRAMA „PER DAILĘ Į MOKSLĄ“

 

KAS BŪTŲ, JEI NEBŪTŲ…

Per meną iki mokslo ir atgal. Dailės kūriniuose pavaizduotos mums įprastos buitinės detalės gali byloti apie didžiuosius pasaulio išradimus. Sužinoję jų įstoriją ir kokią įtaką jie daro mūsų kasdienybei,  pasinerkime į vaizduotės labirintus ir kurkime komiksus, kurių veikėjai gyventų ten, kur dar nėra išrastas ratas ar elektros lemputė.

Medžiagos ir priemonės: popierius, pieštukai.

 

O TUO METU KLAIPĖDOJE… ATSIRADO MĖMELIS!

Lietuva turėjo vieną karalių, o kiek jų turėjo Klaipėda? Kuris pavadinimas atsirado anksčiau – „Klaipėda“ ar „Mėmelis“? Kas įkūrė miestą, kas buvo aršūs jo priešai? Kelionė į miesto praeitį taps tikru galvosūkiu, kurį išspręsti padės žinios, išradingumas, skaidrių dėlionės, vaidinimai ir pačių pieštas Klaipėdos bokštas, akimirksniu pavirsiantis pilimi.

Medžiagos ir priemonės: standus popierius, spalvoti pieštukai.

 

O TUO METU KLAIPĖDOJE… GIMĖ SIMONAS DACHAS

Istorija, kuri yra čia pat… Tegul paslaptinga Teatro aikštės skulptūra padeda pažinti daugiakultūrę senąją Klaipėdą, įtraukia į žodžių dėlionių žaidimus ir bandymus rašyti gotikiniu šriftu Simono Dacho eiles.

Medžiagos ir priemonės: piešimo popierius, tušas.

 

 

TEMINĖS EKSKURSIJOS

 

PRANAS DOMŠAITIS IR DIDIEJI XX A. PRADŽIOS POKYČIAI

Sunkiu, bet labai įdomiu laikotarpiu gyveno ir kūrė dailininkas Pranas Domšaitis. Didieji mokslo atradimai, modernaus meno kova už galimybę kurti laisvai ir… net du pasauliniai karai, kai diktatoriaus režimas naikino dailininko ir jo bendraminčių kūrinius. „Aš visada buvau kelyje…“ – paskutiniai P. Domšaičio žodžiai kviečia keliauti  kartu ir pažinti ne tik Europos, bet ir Afrikos šalis bei jose vykusias didžiąsias XX a. pradžios permainas.

 

EMIGRACIJA

Pabėgėlių, emigrantų tema – ne tik mūsų dienų aktualija. Ją išgyveno lietuvių dailininkai, bėgę nuo Antrojo pasaulinio karo baisumų. Šią temą plėtoja šiandienos dailininkai emigrantai. Patyrinėkime, kaip Prano Domšaičio biblinės scenos ar natiurmortai perteikia karo baisumus, kaip Vytauto Kašubos „Figūra erdvėje“ atspindi kiekvieno mūsų kovas su aplinkybių sunkumais ir baisias pabėgėlių, įmestų į įvykių mėsmalę ir nežinomybę, būseną. Būseną, kurią galima rasti ir šiuolaikinių menininkų vaizdo performansuose.

 

TEMINĖS EKSKURSIJOS NAUJOSE PARODOSE

Interaktyvioje kelionėje dalyviai susipažins su keičiamų parodų temomis.

 

 

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda)

pirmadieniais–penktadieniais nuo 9.00 iki 16.00 val.,

vedami grupėms (10–30 asmenų), trukmė – iki 1 val.

Pritaikoma neįgaliesiems

 

EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ KAINOS:

Mokiniams – 3 Eur

Suaugusiesiems – 5 Eur

Išankstinės registracijos edukaciniai renginiai šeimai – 6 Eur

Nemokamai užsiėmimus lanko:

Ikimokyklinio amžiaus vaikai

Našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai

Neįgalieji ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis)

Ukrainos pabėgėlių vaikai

Pedagogai, lydintys mokinius į užsiėmimus, lanko nemokamai

Užsiėmimai pritaikomi neįgaliesiems

 

KONTAKTAI REGISTRACIJAI

Tel. (8 46) 410 421

El. paštas: domsaicio.edukacija@lndm.lt

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. / faks. (8 46) 410 416; tel. (8 46) 410 412
domsaicio.galerija@lndm.lt