Edukacinė programa vaikams ir jaunimui „Pasakojimai ateičiai“, lydinti Emilijos Škarnulytės parodą „Švytintys kambariai“

Emilijos Škarnulytės kūrinio „t ½“ fragmentas. Fot. Gintarė Grigėnaitė.

Parodos centre – vienas garsiausių menininkės kūrinių „t ½“, 2019 m. pelnęs Kijevo šiuolaikinio meno centro „Ateities kartos meno prizą“ (angl. Future Generation Art Prize). Audiovizualine instaliacija, kuria įspūdingu formatu tyrinėjama posthumanistinė mitologija,  atkreipiamas dėmesys į šiandien itin svarbias gamtos ir žmogaus sąlyčio, klimato kaitos bei branduolinės energetikos temas.

 

 

Padėkime undinėlei

 

Ikimokyklinio amžiaus vaikams

 

Kas nutiko undinėlei? Šiandien jai nemiela nardyti savo upėje, nes kažkas primetė į ją šiukšlių! Kviečiame mažuosius muziejaus lankytojus išgirsti užterštos upės, kurioje gyvena undinėlė, pasakojimo apie gamtą ir jos saugojimą. Užsiėmimo metu kartu ieškosime šviečiančių šiukšlių, rūšiuosime jas tam, kad upėje undinėlei ir vėl būtų gera nardyti. Galiausiai pasvarstysime, kaip atrodo graži upė, ir kursime gamtos paveikslą švieslentėse.

 

 

Čia mano sala

 

Jaunesniojo amžiaus mokiniams

 

Įspūdingo dydžio vaizdo instaliacijoje stebėsime pusiau žmogaus, pusiau žuvies – undinės plaukimą per nesibaigiančius vandenis, tunelius ir kanalus. Aptarsime, kas aplankoma šio neįprasto pasiplaukiojimo per laiką ir erdvę metu, kartu ieškosime kelionės tikslo. Pasieksime ir salą, kurioje patys esame šeimininkai, kursime švytinčius pasakojimus švieslentėse apie tai, ką joje apgyvendinti.

 

Kultūros paso paslauga, užsiėmimas vyksta parodoje: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/3685

 

 

Žinutė į ateitį

 

Vyresniojo amžiaus mokiniams

 

Dar sykį kritiškai permąstysime mūsų paliktus pėdsakus žemėje ir pabandysime pažvelgti į planetos likimą iš ateities archeologo perspektyvos – kokios iškasenos apibūdintų šiandien mūsų daromą poveikį žemei? Kino salės dydžio ekrane stebėsime menininkės kūrinį „t ½“, panirsime į netikėtus industrinius peizažus. Galiausiai pasitelksime neribotą vaizduotę ir kursime projektą – įspėjančią žinutę apie požeminėje saugykloje tūkstančiams metų palaidotas radioaktyviąsias medžiagas. Kaip galėtume perspėti ateities kartas? Koks simbolis kažkam galėtų būti aiškus po 10 tūkstančių metų?

 

Kultūros paso paslauga, užsiėmimas vyksta parodoje: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/3674

 

 

Užsiėmimai vyksta parodoje, vedami grupei (10−28 asm.)

Ikimokyklinio amžiaus vaikams užsiėmimai nemokami.

Bilieto kaina vienam moksleiviui 3 €.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 659 58066, el. p. radvilos.edukacija@lndm.lt

Vilniaus g. 24, LT-01402 Vilnius
+370 5 250 5824
radvilu.rumai@lndm.lt