Edukacinė programa „Pojūčių paveikslai“

Rugsėjo 28 – spalio 22 d.

img_9174
Edukacinio užsiėmimo akimirka. Skirmanto Stankevičiaus nuotrauka

Rugsėjo 28 – spalio 22 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks edukacinė Pojūčių teatro programa „Pojūčių paveikslai“. Galerijos lankytojai kviečiami ne tik pamatyti, bet ir kitais pojūčiais patirti nuolatinės galerijos ekspozicijos kūrinius.

 

„Ši programa buvo specialiai sukurta aklųjų bendruomenės nariams, kurie neturi galimybės tiesiogiai susipažinti su dailės kūriniais. Po pirmųjų bandymų supratome, kad programa įdomi ir įprastiniams galerijos lankytojams. „Pojūčių paveikslai” kuria naują santykį su jau pažįstamais meno kūriniais. Tikiu, kad po šių ekskursijų žmonės išeis smalsesni ir įkvėpti labiau tyrinėti galerijoje esančius kūrinius bei savo įprastinę aplinką“ – programą pristato Pojūčių teatro įkūrėja ir meno vadovė Karolina Žernytė.

 

„Pojūčių paveikslai“ – tai sensorinė ekskursija po Nacionalinės dailės galerijos sales. Jos metu lankytojai turės galimybę pažinti jose esančius kūrinius nenaudodami regos. Kaip ir kituose Pojūčių teatro darbuose dalyviams užrišamos akys , o aktoriai – gidai, naudodami garso, kvapo, lytėjimo, judesio pojūčius, atkurs atrinktų paveikslų, skulptūrų ar instaliacijų sukeliamą įspūdį. Šios ekskursijos dalyvis patirs meno kūrinį pasiduodamas savo ir kūrinį interpretuojančių aktorių vaizduotei.

 

Kita edukacinės programos dalis – kūrybinės dirbtuvės, kurių dalyviai išmėgins aktorių – gidų vaidmenį, perteiks savo kūrinių interpretacijas.

 

Edukacinė programa veiks kiekvieną trečiadienį nuo rugsėjo 28 d. iki spalio 19 d. 16.00, 17.00, 18.00 val.

Kūrybinės dirbtuvės vyks spalio 1 ir 22 d. 11 val.

Įėjimas su NDG įprastiniu bilietu. Būtina išankstinė registracija el.p. edukacija@ndg.lt arba tel. (8 5) 219 59 61.

 

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt