Edukacinė programa mokiniams Juozo Budraičio parodoje „Mano Paryžius“

2016 m. spalio 6–gruodžio 4 d.

Juozas Budraitis. Vaizdas nuo Monmartro kalvos. Paryžius, 1979
Juozas Budraitis. Vaizdas nuo Monmartro kalvos. Paryžius, 1979

 

Juozo Budraičio fotografijos

 

Juozas Budraitis – garsus kino ir teatro aktorius, diplomatas. Sukūrė per šimtą vaidmenų kine ir televizijoje. Dirbo su lietuvių, latvių, estų, rusų, baltarusių, ukrainiečių, azerbaidžaniečių, kazachų, čekų, bulgarų, vokiečių kino režisieriais. 2003 m. apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

J. Budraičio parodoje „Mano Paryžius“ sutelkiamas dėmesys į Paryžiuje užgimusį fenomeną – slampinėjimo (flaneurie) kultūrą. Individualus pasakojimas apie miestą kuriamas iš J. Budraičio 1979 m. sukurtų fotografijų, matytų prancūzų filmų, klausytų vinilinių plokštelių, asmeninėje bibliotekoje surinktų knygų.

 

Slampinėjimai po miestą

 

Pasivaikščiojimų po miestą ritualas publicisto Victoro Fournelio yra pavadintas flâneur menu (ne dykinėjimu). J. Budraitis, sprendžiant iš jo paryžietiškų negatyvų, elgėsi kaip tikras flâneur – slampinėjantis menininkas, o ne kultūrinis turistas. Pasižvalgę po fotografijų parodą, klausysime prancūziškos muzikos ir slampinėdami po miestą fiksuosime gražiausias akimirkas. Edukacinis užsiėmimas skirtas vyresnių klasių mokiniams.

 

Fotolaboratorija

 

Edukacinio užsiėmimo metu kursime nespalvotas fotogramas. Jaunesni mokiniai, dėliodami įvairius objektus, kurs savo kompozicijas, po to jas ryškins ir džiovins. Vyresniųjų klasių moksleiviai kurs grafinius miesto vaizdus ant stiklo.

 

 

Užsiėmimai vyksta Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius)

antradieniais–penktadieniais 11–17 val.

 

Bilieto kaina vienam moksleiviui – 0,30 Eur. Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 261 6764,  8 601 43950, 8 659 57530.

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. +370 5 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt

Taip pat žiūrėkite

Paroda

Juozo Budraičio paroda „Mano Paryžius“