Dr. Audriaus Skridailos paskaita „Sodų kūrimo idėjos nuo antikos laikų iki XXI a.“

2018 m. kovo 30 d. 17.30 val.

Šiuolaikinio kraštovaizdžio architekto Kimo Wilkie’o sukurto Orfėjo sodo (Jungtinė Karalystė) fragmentas

NDG auditorijoje Vilniaus universiteto botanikos sodo vadovas, mokslininkas dr. Audrius Skridaila skaitys paskaitą „Sodų kūrimo idėjos nuo antikos laikų iki XXI a.“ Šis renginys – NDG vykusios parodos „Formuojant peizažą“ dalis.

 

Daugelis pasaulio tautų sodus suvokia kaip suplanuotą erdvę, dažniausiai lauko, skirtą augalams ir įvairioms gamtovaizdžio formoms demonstruoti. Sode gali būti tiek gamtinių, tiek ir dirbtinių, t. y. žmogaus sukurtų elementų. Šiuolaikiniame lietuvių kalbos žodyne sodas apibūdinamas labai siaura prasme – kaip žemės plotas, kuriame auga vaismedžiai ir vaiskrūmiai arba tik medžiai. Ar iš tikro šiandien Lietuvoje tik taip siaurai suvokiame sodą? Kaip nutiko, kad ši sąvoka mūsų kalboje taip susiaurėjo? O kaip apskritai gimė sodų kūrimo idėja, kaip ji plėtojosi įvairiuose pasaulio kraštuose? Ir, galiausiai, kokios yra šiuolaikinės sodų kūrimo tendencijos mūsų krašte ir kitose šalyse? Į šiuos klausimus atsakymus bus galima sužinoti dr. A. Skridailos paskaitoje.

 

Dr. A. Skridaila yra Vilniaus universiteto botanikos sodo vadovas, mokslininkas. 2001 m. Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją apie sumedėjusių augalų introdukcijos istoriją mūsų krašte. Jo interesai, be įvairių augalų biologijos tyrimų aspektų, apima ir sodininkystės bei jos raidos istorijos sritis.

 

Renginys nemokamas, be registracijos

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt