Daugdara. Dedikuojama Aleksandrai Kasubai

2021 m. kovo 26 d. – gegužės 30 d.

Emilija Škarnulytė. Daugdara. Dedikuojama Aleksandrai Kasubai. 2021. Videokūrinio fragmentas

Nacionalinėje dailės galerijoje lankytojams pristatoma naujausia menininkės Emilijos Škarnulytės audiovizualinė instaliacija „Daugdara. Dedikuojama Aleksandrai Kasubai“. Šio kūrinio atsiradimą lėmė asmeninė E. Škarnulytės pažintis su A. Kasuba ir jos kūryba. 2018 m. ji pirmą kartą nuvyko į Naująją Meksiką (JAV) apžiūrėti A. Kasubos suprojektuotos „Akmenų kalvos rezidencijos“ ir „Kiautų buveinių“ pastatų komplekso. Padedama meno istorikės, parodų kuratorės E. Lubytės, susipažino su  architekte. Panašūs skirtingų kartų kūrėjų interesai – žavėjimasis meno ir mokslo sąveika, domėjimasis gamtos mokslų, astronomijos, kvantinės fizikos laimėjimais – padėjo užsimegzti įkvepiančiai pažinčiai, paskatinusiai E. Škarnulytę ją įprasminti savo kūrinyje. 

 

Daugiakanalė audiovizualinė instaliacija „Daugdara. Dedikuojama Aleksandrai Kasubai“ kviečia žiūrovus įžengti į daugiaplanę erdvę, kurioje susitinka abiejų menininkių kūrybinės vizijos. Atsispirdama nuo jas įkvėpusios meno ir mokslo sąveikos, koliažo principu jungdama A. Kasubos ir savo meninių vizijų elementus, E. Škarnulytė plėtoja esamų ir įsivaizduojamų ryšių įvairovę, kaip galimą kūrybinį dialogą.

 

Emilija Škarnulytė (g. 1987) baigė skulptūros bakalauro studijas Breros menų akademijoje (Italija) ir magistro studijas Trumsės šiuolaikinio meno akademijoje (Norvegija). Jos filmai buvo rodomi „Serpentine“ galerijoje Londone, Pompidou centre  Paryžiuje, taip pat Roterdamo, Busano, Oberhauzeno ir kt. kino festivaliuose.  2019 m. E. Škarnulytė laimėjo Kijevo šiuolaikinio meno centro „Pinchuk Art Centre“ įsteigtą prestižinį jaunosios kartos menininkų prizą „Future Generation Art Prize“.

 

 

Spaudos konferencijos vaizdo įrašą, kuriame savo mintimis apie parodas „Formuojant ateitį. Erdvinės Aleksandros Kasubos aplinkos“ ir Emilijos Škarnulytės daugiakanalę videoinstaliaciją „Daugdara. Dedikuojama Aleksandrai Kasubai“ dalinasi LNDM direktorius Arūnas Gelūnas, Aleksandros Kasubos dukra Guoda Burr (Kašubaitė), kuratorė Elona Lubytė, menininkė Emilija Škarnulytė, architektas Rokas Kilčiauskas ir NDG vedėja Lolita Jablonskienė, rasite „YouTube“ paskyroje:

 

 

Parodos kuratorė Candice Hopkins

 

Parodos architektas Linas Lapinskas

 

Rėmėjai: UAB Exterus, Fundermax

 

Projektą finansuoja 

 

 

Vienu metu galerijoje veikiančiose parodose gali lankytis ne daugiau kaip 50 žmonių.

 

Galerijos bilietus kviečiame įsigyti iš anksto internetinėje sistemoje Tiketa.lt arba registruotis paspaudus čia, taip pat galima skambinti tel.: (8 5) 212 2997, nurodant vardą, pavardę ir atvykimo laiką.

 

Vyresnius nei 6 metų lankytojus prašome dėvėti nosį ir burną dengiančią apsauginę kaukę.

 

Prašome galerijoje laikytis saugaus 2 m atstumo nuo kitų asmenų.

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt