Apdovanotas Austrijos dizainas

2021 m. rugsėjo 30 d. – lapkričio 11 d.

Nuo rugsėjo 30 d. veikia paroda „Apdovanotas Austrijos dizainas“, kuri lankytojams suteikia ypatingą galimybę pamatyti trimačio austriško dizaino pavyzdžius, per pastaruosius keletą metų pelniusius Josepho Binderio apdovanojimus ir Austrijos nacionalinę dizaino premiją.

 

Josepho Binderio apdovanojimai – tai tarptautinis grafinio dizaino ir iliustracijų kūrimo konkursas, kurį kas dvejus metus organizuoja „Austrijos dizainas“ – Austrijos interesų asociacija ir žinijos centras. 2020 m. tarptautinė ekspertų žiuri įvertino per 1 000 paraiškų iš 46 šalių. Apie 30 apdovanotų dalyvių suteikta galimybė įgyvendinti projektus Austrijoje. Būtent šie projektai pristatyti parodoje „Apdovanotas Austrijos dizainas“ Vilniuje.

 

1927 m. J. Binderis tapo vienu iš „Austrijos dizaino“ įkūrėjų. Jis taip pat buvo vienas iš vadinamojo vietnamietiškojo plokštuminio stiliaus pradininkų, praskynęs kelią moderniai vizualiai komunikacijai. 1996 m. jo garbei surengti pirmieji Josepho Binderio apdovanojimai.

 

J. Binderis sakė: „Dizainas yra visapusiškai funkcionalus. Dizainas atlieka reprezentacinę funkciją. Dizainas atlieka komunikacinę funkciją. Dizainas atlieka motyvacinę funkciją.“ 

 

 

Parodos lankymas nemokamas iki lapkričio 7 d.

 

 

Parodos atidarymas yra „Dizaino savaitės 2021“ dalis.

 

Parodą kuruoja „Austrijos dizainas“

 

 

Muziejus prašo lankytojų nuolat dėvėti apsauginę kaukę, dezinfekuoti rankas, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreipti dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgti į muziejaus darbuotojų prašymus, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas prašome atsiskaityti banko kortele. Muziejaus parodas ir ekspozicijas galima lankyti be galimybių paso. Muziejaus renginiuose galimybių pasas būtinas.

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. (8 5) 262 8080, (8 5) 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų