Artėjanti paroda „Laikrodžiai – karališkieji dailės simboliai“

Dėmesio! Paroda bus atidaryta pasibaigus karantinui

Parodos fragmentas

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys Laikrodžių muziejus parodų ciklą „Laikrodžiai šalia karūnos“ užbaigia trečiąja paroda, skirta Žygimanto Augusto, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus, 500 metų jubiliejui paminėti.

 

Parodoje pristatomos Lietuvos istorijai svarbios, istoriškai vertingos kultūros vertybės. Pirmą kartą vienoje jungtinėje parodoje „Laikrodžiai – karališkieji dailės simboliai“ eksponuojami Renesanso epochos apdailos laikrodžiai iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejaus rinkinių.

 

Renesanso kultūros ir meno tradicijų pradininkai Lenkijoje ir Lietuvoje buvo Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Senasis su žmona Milano kunigaikštyte Bona Sforza bei jų sūnus Žygimantas Augustas. Karališkuosius asmenis visada supo žymiausi to laikotarpio dailininkai, teatro ir muzikos artistai, įvairių sričių meistrai, kurie dvarui kurdavo aukštos kokybės gaminius. Be prabangių juvelyrinių dirbinių, laikrodžiai visais laikais buvo didikų prabangos ir meno simboliai. Parodoje eksponuojami Lietuvos laikrodininkų XVI–XVII a. pagaminti renesanso stiliaus apdailos laikrodžiai. Parodą puošia Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo bei jo sūnaus Žygimanto Augusto portretai iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių.

 

 

 

 

 

 

 

Parodą iš dalies finansuoja

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
(8 46) 410 413, (8 46) 410 414
(8 46) 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm