Akordeono ir birbynės duetas Vytauto Kasiulio dailės muziejuje

2019 m. lapkričio 17 d., sekmadienį, 17 val.

Lapkričio 17 dieną Vytauto Kasiulio dailės muziejaus lankytojų laukia įkvepianti muzikinė kelionė. Į ją kviečia du nuostabūs muzikantai – akordeonistas Tadas Motiečius ir birbynininkas Vytautas Kiminius. „Gaublio siuita“ pavadintoje programoje skambės muzika, nukelsianti į vaizduotės paveikslų galeriją, kurioje regėsime įvairiausius pasaulio kraštus. Kuklioji birbynė turi ką papasakoti iš savo kelionių, mat išmaišė visą pasaulį pristatinėdama autentišką lietuvių kultūrą, o dažnas jos palydovas buvo ir yra akordeonas, galintis akompanuoti ir virpančiai liaudiškai raudai, ir šiuolaikinius opusus atlikti. Ir patys atlikėjai Vytautas ir Tadas, toli gražu ne pėsti, drauge muzikuojantys nuo studijų LMTA laikų, su konkursinėmis ir koncertinėmis programomis apkeliavo mažne pusę pasaulio. Turbūt todėl programos atspirties tašku jie pasirinko kompozitoriaus, krimtusio ir diplomato duoną, kūrinį – O. Balakausko „Gaublio siuitą“. Joje skirtingai suskamba keturių pasaulio šalių – Rytų, Pietų, Vakarų ir Šiaurės – atgarsiai. Į pasaulį pažvelgti istoriniu žvilgsniu ragina A. Šnitkės „Siuita senajam stiliuj“, primenanti penkias muzikines akimirkas, o B. Bartoko ir M. Murto  šokių siuitos gaublį perbėga įvairių šokių žingsniais. Koncerte muzikantai atliks ir po solinį numerį – V. Mikalausko „Raudą f-moll“ ir E. Griego „Lyrines pjeses“. Šios muzikinės kelionės pradžia – 17 valandą.

 

Vienas ryškiausių Lietuvos birbynininkų Vytautas Kiminius 2018 m. baigė atlikimo meno magistrantūros studijas LMTA, obojininko prof. dr. R. Beinario klasėje. Tuo pat metu studijavo Italijoje „Conservatorio di Verona Evaristo Felice Dall‘abaco“ obojininko Alessandro Baccini klasėje. 2016 m. įgijo operos ir simfoninio orkestro dirigento magistrantūros laipsnį prof. J. Domarko klasėje. Dar studijų metais pelnė „Grand Prix“ Armėnijoje vykusiame tarptautiniame atlikėjų konkurse „Renaissance“. Tris kartus tapo Jono Švedo atlikėjų konkurso nugalėtoju ir pelnė pirmąją vietą tarptautinės asociacijos „Menas ir švietimas XXI amžiuje“ konkurse. Už tarptautinį įvertinimą iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės jis yra gavęs padėkos raštą, o iš Švietimo ir mokslo ministerijos – padėką už kūrybines idėjas ir jų įgyvendinimą rengiant Lietuvos moksleivių dainų šventės „Tu mums viena“ programą bei kultūros vertybių puoselėjimą dirbant su Lietuvos jaunimu. Atlikėjui teko garbė dalyvauti projekte „Traveling Youth Orchestra“ (Lietuva; Latvija; Estija; Prancūzija) – koncertavo su orkestru kaip solistas ir orkestro narys visoje Europoje. Solistas 2015 m. Lietuvos nacionalinį instrumentą pristatė visam pasauliui, projekto „The sound of Europe“ tiesioginės transliacijos metu, „Deustche Welle“ kanale. Tos pačios kelionės metu Vytautas pristatė Lietuvos kultūrą Berlyno Finansų ministerijoje, atlikdamas koncertinę programą.

V. Kiminius yra dirigavęs Lietuvos kameriniam orkestrui, paruošė programą su Klaipėdos kameriniu orkestru. 2016 m. buvo Lietuvos moksleivių dainų šventės „Ansamblių vakaro“ dirigentas.

Solistas aktyviai plėtoja birbynės galimybes ir, naudodamas sudėtingą techniką, skatina novatorišką profesionalaus meno atlikimą.

 

Akordeonistas Tadas Motiečius yra Šiaulių S. Sondeckio menų mokyklos ir LMTA auklėtinis. 2014 m. studijavo tarptautinėje mainų programoje ERASMUS pas vieną žymiausių pasaulio pedagogų G. Draugsvollą Karališkoje Danijos muzikos akademijoje. Dalyvavo žymiausių pasaulio pedagogų meistriškumo pamokose: G. Draugsoll (Danija); O. Murray (D. Bitanija); J. Rattya, M. Luomma (Suomija); S. Hussong, E. Moser (Vokietija); G. Stopa (Vokietija/Austrija) M. Bjeletic (Serbija); B. Zagoranski (Kroatija); D. Vendramin, C. Jaccomucci, C. Rojac, S. Zanchini, M. Pittocco, G. Dellarole (Italija); B. Lenko (Slovakija); K. Baran, Z. Ignaczewski, G. Palus, R. Grzaka (Lekija); S. Osokin, V. Semionov, F. Lips, A. Ledeniov, A. Dmitriev (Rusija); N. Sevriukov, M. Bula (Baltarusija).

Atlikėjas yra Karalienės Mortos premijos, daugkartinis šalies ir tarptautinių konkursų laureatas, seminarų, festivalių, projektų dalyvis. Tadas yra apdovanotas V. Adamkaus bei D. Grybauskaitės padėkos raštais, ministrų, merų padėkomis. Pastaruoju metu aktyviai atstovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, taip pat ir Lietuvą daugelyje prestižinių renginių užsienio šalyse. Tado konkursinė ir koncertinė veikla prasidėjo jau trečiaisiais muzikos mokymosi metais. Jis yra daugiau nei trisdešimties konkursų Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Čekijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Estijoje, Italijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Kinijoje laureatas. Tadas koncertavo Talino, Rygos, Gdansko, Kopenhagos muzikos akademijų, Suomijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, JAV, Australijos, Centrinės Amerikos koncertų salėse. Dalyvavo Šveicarijos, Italijos, Prancūzijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos šalies ir tarptautiniuose festivaliuose – seminaruose. 2012 m. vasarą dalyvavo keliaujančio tarptautinio orkestro projekte ir koncertiniame ture po Europą.

Akordeonistas aktyviai koncertuoja Lietuvoje, įsitraukdamas į unikalius meninius projektus, bendradarbiauja su LNOBT, Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru, Baltijos kameriniu operos teatru, Vilniaus teatru „Lėlė“, Valstybiniu choru „Vilnius“. Tadas Motiečius įtaigiai groja ir solo, ir įvairios sudėties ansambliuose, itin aktyviai bendradarbiauja su kitų instrumentų atstovais novatoriškuose kamerinės, šiuolaikinės, džiazo, vokalinės muzikos projektuose.

 

 

Koncertas nemokamas!

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. (8 5) 261 6764
El. p. kasiuliomuziejus@ldm.lt