Advento laikotarpio ekskursijos Prano Domšaičio galerijoje      

Pranas Domšaitis. Bėgimas į Egiptą. 1952

Adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis. Juo prasideda didžiausios metų šventės – šv. Kalėdų laukimas. Prano Domšaičio galerija kviečia šį paslaptingą metų laiką praleisti prasmingai ir rengia dvi ekskursijas: „Tolima ir artima Afrika“ bei „Dailės ir religijos ryšys“. Jų metu išsamiau susipažinsite su Pietų Afrikos Respublika, turėsite progą geriau suprasti, kas sieja dailę su religija.

 

Lapkričio 24 d., ketvirtadienį, 17 val. rengiama ekskursija, kurios metu sužinosime, kada P. Domšaitis pradėjo svajoti apie Afriką ir kaip gyvenimo kelias atvedė jį į šią šalį. Kas yra žinoma apie lietuvius Afrikoje? Pirmieji P. Domšaičio sutikti afrikiečiai Berlyne buvo iš Somalio. Ar žinote, kuo garsėja šios šalies žmonės? Kas bendra tarp būrų Prūsijoje ir PAR, ar galima apsilankyti Mėmelyje šioje tolimoje Afrikos šalyje? PAR gausu įvairių tautų ir genčių. Kuo įdomios zulų ir kosų tradicijos? Taip pat prisiminsime, kad P. Domšaitis – žymus ekspresionistas, sužinosime, kada ekspresionizmas prasidėjo PAR, kuo garsėja Pietų Afrikos siuvinėjimas ir kuo ypatinga „Raudonoji suknelė“.

 

Gruodžio 2 d., penktadienį, 17 val. galerijoje vyks pokalbis-pasivaikščiojimas su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos kunigu vikaru, relig. m. mgr., teol. dr. Andriumi Vaitkevičiumi. Susitikimo metu kalbėsime apie dailės ir religijos ryšį. Jau nuo senų laikų bibliniai tekstai, istorijos įkvepia menininkus kurti dailės kūrinius, kurie stiprina tikėjimą. P. Domšaičio kūryboje gausu religinių paveikslų, vaizduojančių Apreiškimą, bėgimą į Egiptą, pagarbinimą, nukryžiavimą. Kuo ypatingi šie bibliniai siužetai? Kaip juos vaizdavo skirtingų epochų dailininkai?

 

 

Kiekvienos ekskursijos trukmė – 1 val. Pasivaikščiojimas nemokamas. Mokama tik už lankytojo bilietą: mokiniui – 2,50 Eur, suaugusiajam – 5,00 Eur, šeimai – 6,00 Eur.

Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 41 04 21 arba el. p. domsaicio.edukacija@lndm.lt

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. / faks. (8 46) 410 416; tel. (8 46) 410 412
domsaicio.galerija@lndm.lt