Rudens divertismentas

2020 m. rugsėjo 27 d., sekmadienį, 16 val.

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia į koncertą „Rudens divertismentas“. Gyvenimiško šurmulio apsuptyje klausytojų laukia susitikimas su žinomais atlikėjais ir soliste Dovile Kazonaite bei laiko patikrinta muzika. Autentiškoje senojo Arsenalo erdvėje skambės Johanno Sebastiano Bacho, Georgo Friedricho Händelio ir Wolfgango Amadeus‘o Mozarto  muzikiniai perlai.

 

Kamerinis ansamblis VILNIAUS ARSENALAS

Laima Šulskutė (fleita)

Rolandas Romoslauskas (altas)

Sergejus Okruško (klavesinas)

 

Solistė Dovilė Kazonaitė (sopranas)

 

 

PROGRAMA

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Trio C-dur, BWV 1037

  1. Adagio
  2.  Allegro moderato
  3. Largo
  4. Gigue. Allegro molto

 

Georg Friedrich Händel (1685-1759)

Dvi Kserkso arijos: „Ombra mai fu di vegetabile“ ir

„Crude furie degli orridi abissi“  iš operos „Kserksas“

 

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

Trio Es – dur fleitai, altui ir klavesinui (Kegelstatt-Trio, KV 498)

  1. Andante
  2. Menuett
  3. Allegretto

 

„Exsultate, jubilate“ KV 165 (Motetas)

  1. Allegro
  2. Recitativo. Larghetto
  3. Allegro non troppo

 

Fragmentai iš operos „Figaro vedybos“

Uvertiūra, Kerubino arijetė „Voi, che sapete“ ir

arija „Non so piu cosa son”.

 

 

Rengėjas STUDIJA „VILNIAUS ARSENALAS“.

Koncerto partneris – Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.

Bilietų platintojas – bilietai.lt

Informaciniai rėmėjaiLRT, radijo stotis „Klasika“, Vilniaus turizmo informacijos centras.

Daugiau informacijos: tel. +370 699 27 014, rromosla@hotmail.com

 

https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/rudens-divertismentas–autumn-divertissement-315840/

 

 

Ansamblis „Vilniaus arsenalas“

 

1986 m. susibūręs ansamblis aktyvią koncertinę veiklą pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniai, o ansamblio pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai.

Ansamblio repertuaras, kurio pagrindą iš pradžių sudarė XVII–XVIII a. kamerinė muzika, ilgainiui plėtėsi, įtraukiant įvairių epochų kūrinius nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įrašė pirmą kompaktinę plokštelę „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Pastaruoju metu ansamblis vis dažniau pasirodo šiuolaikiniame amplua, didesnį dėmesį skirdamas XX–XXI a. autoriams. „Vilniaus arsenalui“ ypač reikšminga šiuolaikinė lietuvių muzika, jo iniciatyva gimsta nauji kūriniai. Nuo 2001 m. ansamblio pradėtas kūrybinis bendradarbiavimas su iškiliausiais nūdienos Lietuvos kompozitoriais O. Balakausku, F. Bajoru, A. Martinaičiu, T. Makačinu, V. Bartuliu, J. Juozapaičiu, M. Urbaičiu, Z. Bružaite, L. Narvilaite ir kitais tęsiasi iki šiol. Nuo 2001 m. ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 90 lietuvių kompozitorių premjerų.

 2006 m. „Vilniaus arsenalas“ pradėjo įrašinėti kompaktinių plokštelių ciklą „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirtą šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai. 2006–2011 m. išleistos keturios kompaktinės plokštelės su ansamblio inicijuotais šiuolaikinių lietuvių autorių vokaliniais ciklais ir instrumentine muzika, sukurta 2001–2010 m. (įrašyti 25 kūriniai).

Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs daugiau kaip 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose.

Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Nuo 1999 m. ansamblis koncertuoja Pažaislio muzikos festivalyje, surengė koncertų šiuolaikinės muzikos festivaliuose „Muzikos ruduo“, „Marių klavyrai“, „Iš arti“, „Permainų muzika“, „Jauna muzika“, 2007 m. dalyvavo Reinsbergo naujosios muzikos festivalyje („Rheinsberger Pfingstwerkstatt Neue Musik“, Vokietija). Ansamblis muzikavo Lietuvos muzikų rėmimo fondo koncertų cikle „Alma Mater Musicalis“, Lietuvos muzikų sąjungos labdaros koncertuose-maratonuose „Didysis muzikų paradas“, Piligrimų kelio programoje „Ave Maria“, surengė pasirodymų įvairiuose barokinės muzikos ir kultūros paveldui skirtuose projektuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūros projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms.

 

 

Ansamblio „Vilniaus arsenalas“ atlikėjai:

 

LAIMA ŠULSKUTĖ (fleita)

L. Šulskutė yra viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir ansamblyje groja nuo pat įkūrimo. Baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją bei asistentūrą stažuotę. Po studijų pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, paruošė daug koncertinių programų: solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos su įvairiais kameriniais ansambliais ir kt.

Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; grojo su M. K. Čiurlionio kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu, pianistais A. Paley, A. Staškumi, S. Okruško, A. Vasiliausku ir kt. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje ir kt. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje.

L. Šulskutė aktyviai propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.

 

ROLANDAS ROMOSLAUSKAS (altas)

R. Romoslauskas yra vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir vadovas, vadovauja viešajai įstaigai studijai „Vilniaus arsenalas“. Baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Aktyviai koncertuoti pradėjo iškart po studijų, parengė nemažai solo programų. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos valstybiniu, Ukrainos nacionalinės filharmonijos akademiniu simfoniniais, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, surengė solinių koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, tame tarpe su pianistu Alexandru Paley (JAV). 2006 m. su Pasaulio filharmonijos orkestru koncertavo Paryžiuje ir Reimse, kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (JAV).

R. Romoslauskas jau daug metų groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre (LVSO), yra šio kolektyvo altų grupės koncertmeisteris. Su orkestru koncertavo Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Estijoje, Latvijoje ir kt.

R. Romoslausko solinės muzikos repertuarą sudaro įvairi muzika nuo senų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Atlikėjas ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai. Paruošė naujas solines programas, kuriose skambėjo ir lietuviškos premjeros, inicijuota 12 naujų kūrinių altui ir fortepijonui, 2 koncertai altui ir simfoniniam orkestrui.

 

SERGEJUS OKRUŠKO (klavesinas)

Nuo 2000 m. S. Okruško yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas. Koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys, dažnai groja Lietuvoje, ir už jos ribų. 

Pianisto soliniame repertuare – įvairių epochų kompozitorių kūriniai. Ypatingą dėmesį atlikėjas skiria šiuolaikinei muzikai, kurią skambina ir klavesinu. Didelio susidomėjimo sulaukė pianisto atliktas ir į kompaktinę plokštelę įrašytas XX a. šedevras – P. Hindemitho „Ludus tonalis“. S. Okruško – aktyvus lietuvių kompozitorių kūrybos propaguotojas, dažnai pirmasis naujų kūrinių atlikėjas, kasmet parengiantis po keletą premjerų. Pianistas bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais (dainininkais R. Maciūte ir A. Mizrahi (JAV), klarnetininku A. Budriu, perkusininku P. Giunteriu, marimbininke L. Maxey (JAV), violončelininku M. Drobinskiu (Prancūzija), kameriniais ansambliais („Sostinės trio“, „M. K. Čiurlionio kvartetas“), orkestrais (Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Lietuvos bei Šv. Kristoforo kameriniai orkestrai).

Dalyvavo įvairiuose muzikos renginiuose – tai šiuolaikinės ir naujosios muzikos festivaliai „Gaida“, „Versija 2-7“, „Balsas“, įvairūs festivaliai: žydų muzikos festivalis „Shalom“, T. Manno festivalis , Šv. Kristoforo vasaros festivalis , ir kituose festivaliuose.

S. Okruško koncertinę veiklą derina su pedagoginiu darbu. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono katedros profesorius.

 

Solistė     DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)

Dovilė Kazonaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo choro dirigavimo ir solinio dainavimo specialybes.

Nuo 2013 metų solistė dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Tai pat ji yra dainavusi VCO, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre ir kt. 2015 metais  Tel Avivo operos teatre, gastrolių metu su LNOBT, atlikusi Kerubino vaidmenį Mozarto operoje “Figaro vedybos”  kritikų įvertinta už aktorinį meistriškumą ir gražų balso tembrą. 2017 pelnė  “Operos vilties” premiją už grafienės Gabrielės vaidmenį J. Štrauso operetėje “Vienos kraujas”. Solistės repertuare įvairūs vaidmenys. Tai Barbarina, Anina, Mersedes, Eglė, Marcelė, Tatjana, Lila, Belinda ir daugelis kitų. Dainininkė rengia koncertines programas su Čiurlionio kvartetu,  su Klaipėdos kameriniu orkestru. Atlikėja yra labai vertinama šių laikų lietuvių kompozitorių, kurie kviečia solistę atlikti savo naujus  kūrinius. Solistė ne kartą yra dainavusi diriguojant M. Štaškui, G. Rinkevičiui, M. Pitrėnui. Dainavusi operose su tokiais scenos partneriais kaip Kostas Smoriginas, Edgaras Montvydas, Justina Gringytė ir kt.

 

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. (8 5) 262 8080, (8 5) 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų