Porceliano grožis

Kviečiame vaikų ir jaunimo grupes į atnaujintą edukacinį užsiėmimą kartu patyrinėti keramikos dirbinius iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių, dalyvauti kūrybinėje veikloje.

 

Porcelianas – „baltasis auksas“ iš Kinijos, už kurio gamybos paslapčių išdavimą senovėje grėsė mirties bausmė. Šis trapus keramikos gaminys į Europą buvo atvežtas XIII a. žymaus keliautojo Marco Polo. Keliautojas europiečiams pristatė mažą kinišką vazą ir pavadino ją „porcella“ – kriaukle. Iki 1708 m. senajame žemyne niekam nepavyko sukurti porceliano gamybos būdo. Ir štai vokiečių alchemikui Johanui Friedrichui Bötgeriui atradus kaolino medžiagą, buvo sukurtas porcelianas, savo verte prilygstantis kiniškam.

 

Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su spalvingais Rokoko epochos porceliano kūriniais ir pagal jų pavyzdžius dekoruosime „baltojo aukso“ lėkštutes.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus mokiniams ir jaunimui.

 

 

Užsiėmimai vyksta Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val., vedami moksleivių grupėms (10–25 asm.).

 

Bilieto kaina vienam moksleiviui –1 Eur.

 

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 212 18 13, 262 80 80.

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. (8 5) 262 8080, (8 5) 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų