Paskaita „Vakarų Europos dailės keliai į Lietuvą XIX amžiuje“

2020 m. liepos 21 d., antradienį, 17 val.

Konstantinas Tyzenhauzas. Kolibriai. Fragmentas. XIX a. I p. Rokiškio krašto muziejus.

 

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kviečia į parodą „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro meno kolekcija“ palydinčių renginių ciklą. Jį pradės dr. Aistės Bimbirytės-Mackevičienės paskaita „Vakarų Europos dailės keliai į Lietuvą XIX amžiuje“.

 

Dauguma Lietuvos muziejuose esančių senosios Vakarų Europos dailės pavyzdžių yra atkeliavę iš buvusių dvarų, ten savo ruožtu atsidūrusių XIX a. vietinei bajorijai įsitraukus į visą Europą apėmusį kolekcionavimo vajų. Tačiau kokiu būdu šios itališkos, prancūziškos ar olandiškos drobės bei skulptūros pasiekdavo anuometinius kolekcininkus? Kurios šalys, kada ir kodėl tapdavo pagrindiniais meno šaltiniais? Kiek Italijoje viešintis Lietuvos didikas ryždavosi mokėti už XVII a. drobę? Galiausiai, ar buvo įmanoma užsienietiškų paveikslų įsigyti čia pat, Lietuvoje? Būtent į šiuos klausimus ir bus bandoma atsakyti paskaitos metu.

 

Dr. Aistė Bimbirytė – humanitarinių mokslų daktarė, Kazio Varnelio namų-muziejaus menotyrininkė, kurios pagrindinis mokslinis interesas yra kolekcionavimo istorija, Lietuvos dvarų kultūra ir jos sąsajos su Vakarų Europos tradicijomis bei grafų Tiškevičių veikla. 

 

Įėjimas laisvas!

 

Adresas: Didžioji g. 4, LT-01128 Vilnius
Tel. / faks. +370 5 261 1685
vpg@lndm.lt