Parodą „Svetimas, tapęs savu: daugialypis meninio Vilniaus veidas“ lydinčios edukacijos

Vilniaus auksakaliai 

Vilnius – vienas stambiausių auksakalystės centrų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, palaikęs glaudžius ryšius su visos Europos didžiaisiais miestais, tad nemaža dalis čia dirbusių meistrų buvo atvykę iš svečių šalių. Įdomu, kad auksakaliai laikomi pirmaisiais amatininkais, pradėjusiais burtis į cechus LDK. Ekskursijos metu dalyviai susipažins su valdovo dvarui dirbusiais auksakaliais ir jų darbais, o praktinėje užsiėmimo dalyje sukurs savo monetą.

 

Garsių vilniečių takais

Ar žinojai, kokie amatininkai pirmieji įsteigė cechą Vilniuje? Ką vadiname mecenatais? Kuo ypatingos Jono Rustemo sukurtos kortos? Kviečiame į interaktyvų užsiėmimą, kurio metu atsakydami į šiuos bei daugybę kitų klausimų dalyviai susipažins su Vilniuje gyvenusiais ir kūrusiais  užsieniečiais. Naudodamiesi programėle „Actionbound“ lankytojai keliaus po parodą, spręs užduotis ir ieškos atsakymų į įvairius galvosūkius.

 

Teatralizuota ekskursija „Paspausk auksakaliui ranką“ (*)

Jei susitiktumei su XVI a. meistru, ko jo paklaustum? Gal kokius įrankius naudodavo puikiausiems papuošalams gaminti? Arba kaip teisingai susimaišyti dažus? O gal tiesiog norėtum paspausti jam ranką? Tokią galimybę dalyviai tikrai turės teatralizuotoje ekskursijoje, kurią pasirinktinai ves auksakalys arba tapytojas.

 

Edukacinis užsiėmimas „Vilniaus atvirukai“ (teikiama per Kultūros paso programą) (*)

Užsiėmimo metu dalyviai aptars meno kūriniuose įamžintą Vilniaus miestą, jo architektūrinius paminklus bei kažkada čia gyvenusius žmones, palygins senuosius vaizdus su dabartiniais. I–III klasių mokiniai pieštukų ir spalvoto popieriaus pagalba įamžins savo įspūdžius ir sukurs Vilniaus miesto atviruką. IV–VI klasių mokiniai daugiau sužinos apie sostinės istoriją, o praktinėje užsiėmimo dalyje koliažo technika taip pat kurs savo Vilniaus atviruką.

 

 

Minimalus grupės dydis – 7 dalyviai.

Užsiėmimų trukmė 45 – 60 min, jie skirti 1 – 12 klasių mokiniams, nebent nurodyta kitaip.

*Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus intelekto ir fizinių sutrikimų turintiems dalyviams

Registracija į edukacinius užsiėmimus tel. +370 5 261 1685; +370 682 45314

 

Edukacinių užsiėmimų kaina vienam moksleiviui – 3 €, suaugusiajam – 5 €

Adresas: Didžioji g. 4, LT-01128 Vilnius
Tel. / faks. +370 5 261 1685
vpg@lndm.lt