Orų dienoraščiai

2019 m. gegužės 7–rugsėjo 8 d.

Bibi Chemnitz. Ena laiko jūrą. 2014 © Cooper & Gorfer

Paroda ,,Orų dienoraščiai“ sukurta bendradarbiaujant su menininkių kuratorių duetu Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija), kurios per dvejus metus aplankė Islandiją, Grenlandiją ir Farerų salas tam, kad ištirtų, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietinių menininkų ir dizainerių kūrybiškumą. Skirtingai nuo tradicinių antropologų, tyrinėjančių vietines bendruomenes, mokslinio požiūrio, Cooper ir Gorfer savo stebėjimus transformuoja į fotoaparato objektyvu pagautas poetiškas istorijas. Jų patirtis perteikiama per portretus, pilnus simbolikos, spalvų sluoksnių ir tekstūrų.

 

Paroda, pristatanti dešimt islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, nutolsta nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų. Vietoj to akcentuojamas kūrybiškumas ir jį veikiantys faktoriai: kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras, taip pat inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietinių išteklių kūrimą. Parodą papildys pokalbiai su dizaineriais, jų metu keletas kūrėjų pasidalins savo mintimis apie dizainerių vaidmenį kuriant tvarią madą.

 

Parodą užsakė ir parengė ,,The Nordic House“ Reikjavike (Islandija), o pirmąsyk ji parodyta 2014 m. Taikomosios dailės muziejuje Frankfurte (Vokietija) kaip pagrindinė trečiosios Šiaurės šalių mados bienalės dalis. Nuo to laiko paroda eksponuota Danijoje, Nyderlanduose, Farerų salose, Islandijoje, JAV, Kinijoje, Švedijoje, Grenlandijoje. 2019 m. paroda vyksta Baltijos šalyse.

 

Parodoje pristatoma dešimt kūrėjų ir mados dizainerių:

 

Barbara Í Gongini, Guðrun ir Guðrun (Farerų salos);

Bibi Chemnitz, Nikolaj Kristensen, Najannguaq Lennert (Grenlandija);

STEINUNN / Steinunn Sigurðardóttir, JÖR / Guðmundur Jörundsson, Kría, Mundi, Shoplifter / a.k.a. Hrafnhildur Arnardóttir (Islandija).

 

16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje vyko diskusija „Tvari mada – poveikį aplinkai mažinanti socialiai angažuota industrija“.

 

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų

Taip pat žiūrėkite

Galerija

Parodos „Orų dienoraščiai“ atidarymas