Nuotoliniai edukaciniai užsiėmimai moksleiviams Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje

Madų vėjai

 

1-5 klasių moksleiviams

 

Kiekvienas jūsų pamėgtas dėvimas darbužis kažkada buvo tik nedidelis eskizas ar modelis. Šiandien kiekvienas valandėlę tapkime kostiumo dizaineriu ir patirkime, kaip smagu modeliuoti drabužius! Kūrybinėje dirbtuvėje pasikalbėsime apie kostiumo istoriją ir šiuolaikinę madą bei susikursime savo kostiumo modelį: pagal iš anksto pasiruoštus trafaretus pasigaminsime popierines lėles ir kursime joms sukneles, kostiumus. Spektras labai platus: galime kurti nuo istorinio kostiumo ar klasikos iki sporto komandos ar astronautų kostiumų.

 

Užsiėmimui pasiruoškite nedidelį, 15-20 cm ilgio pagaliuką, tai gali būti medinis vienkartinis iešmukas kepsniams, kokteilių šiaudelis ar tiesiog ilgesnis pieštukas. Iš jo pasidarysime šios madingos lėlės laikiklį, kad karantinui pasibaigus ir susitikę mokykloje galėtumėte surengti teatralizuotą lėlių madų šou ant mokyklinio stalo. Dar reikės vieno storesnio A4 formato piešimo popieriaus lapo, žirklių, lipnios juostos arba lipalo (PVA klijų), spalvotų pieštukų ir/arba flomasterių ir gero madų vėjo!

 

Trukmė apie 60-70 min.

 

 

Pabaisos ir šviesa

 

Pradinių klasių moksleiviams

                                              

Iš ankstyvos vaikystės žinome, kad vakarais ir ypač naktimis, kai užgula tamsa, įprasti daiktai gali pavirsti gąsdinančiais judančiais padarais: šešėliai – juodomis pabaisomis, krebždesiai – vaiduokliais… Šiais laikais dar pasklido nematomi virusai, kurių taip pat tenka baimingai saugotis! Pabandykim sukurti linksmą interaktyvų piešinį, kuriame šviesa nugali baimes ir paskleidžia žinojimą, kas gi yra tie nematomi padarai, kurie bando pasislėpti tamsoje. Visus juos pamatysime apšvietę žibintuvėliu.

 

Mums prireiks:

juodo storo permanentinio flomasterio (žymeklio);

celofaninės įmautės popieriui (geriau storesnės, paprašyti tėvų);

spalvotų pieštukų;

dviejų baltų A4 formato popieriaus lapų (vienas gali būti plonas rašomasis, antras – geriausia vatmanas arba bent akvarelinis – žibintuvėliui nupiešti);

juodo popieriaus lapo (būna spalvoto popieriaus rinkiniuose);

žirklių, paprasto pieštuko, trintuko.

 

Prieš pradėdami kurti piešinį pažiūrėsime trumpą filmuką, kuris vadinasi „Pabaisos ir šviesa“.

 

                              

Kinetinis piešinys. Augalai milžinai

 

Pradinių klasių moksleiviams

 

Piešinys, kuriam įkvėpsime gyvybę, primins tikrą stebuklą, ir tai – ne juokas! Žingsnis po žingsnio mes kursime ir sukursime darbelį, kuris pradžiugins jus ir nustebins jūsų tėvelius, nes tai – judantis, tartum savaime nusispalvinantis piešinys! Tik prieš pradedant visiems vertėtų pagalvoti, kokius augalus labiausiai mėgstate. Įprastos gėlės, taip pat kaktusai, ananasai, vijokliai, orchidėjos ar stebuklingi, nežemiški, fantastiniai augalai – tinka visokie, svarbiausia juos nupiešti tartum milžinus ir ryškiai nuspalvinti.

 

Mums prireiks:

juodo storo permanentinio flomasterio;

celofaninės įmautės popieriui (geriau storesnės, paprašyti tėvų);

spalvotų pieštukų;

dviejų baltų A4 formato popieriaus lapų (vienas gali būti plonas rašomasis, antras – geriausia vatmanas arba akvarelinis;

paprasto pieštuko, trintuko.

 

 

 

Edukatoriai: Gustas Jagminas +37067369537; Karolina Kunčinaitė +37068537796

 

Mokytojas pakviečia edukatorių atsiųsdamas prisijungimo nuorodą į savo mokyklos įprastą naudojamą platformą (Zoom, Google Classroom meet ar kitą).

 

Užsakymai priimami nuo 10 iki 18 val., darbo dienomis. Užsiėmimai vyksta nuo antradienio iki penktadienio. Informacija teikiama ir užsakymai priimami taikomasis.edukacijos@lndm.lt

 

Užsiėmimai nemokami!

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. (8 5) 262 8080, (8 5) 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų