Nicolas Garnier paskaita „Kelionė į Papua Naująją Gvinėją Sepiko upe“

2021 m. lapkričio 11 d., 17.30 val. Prancūzų kultūros centre

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Radvilų rūmų dailės muziejuje vyksta antropologo ir Ramiojo vandenyno regiono (Okeanijos) eksperto Nicolas Garnier seminaras. Jame Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus muziejininkai gilina žinias apie nepaprasta kultūrine įvairove pasižyminčių Ramiojo vandenyno salų istoriją ir Papua Naujosios Gvinėjos šiaurėje esančio regiono kultūrą, kur buvo sukurti vieni didžiausių ne vakarietiško meno šedevrų.

 

Seminaras vyksta atsižvelgiant į itin vertingą Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus gentinio meno kolekcijos dalį – kūrinius, XX a. sukurtus prie vienos ilgiausių Ramiojo vandenyno regiono upių Sepiko. 

 

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Lapkričio 11 d. kviečiame sudalyvauti Nicolas Garnier paskaitoje „Kelionė į Papua Naująją Gvinėją Sepiko upe“.

 

Paskaita vyks Prancūzų kultūros centre (Didžioji g. 1, Vilnius).

 

Renginio dalyviams privaloma dėvėti veido kaukę, turėti galiojantį Galimybių pasą.

 

Paskaita vyks prancūzų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

 

Nicolas Garnier yra antropologas, Quai Branly – Jacques Chirac muziejaus Okeanijos meno kolekcijos skyriaus vadovas.

 

Nicolas Garnier vizitas tapo įmanomas dėl bendradarbiavimo su Prancūzų institutu Lietuvoje. Tai pirmas kartas kai Musee du Quai Branly bendradarbiauja su Lietuvos institucija.

 

 

 

Sepikas šiandien

 

1994 – 2014 metais Lietuvos nacionalinis dailės muziejus gavo dovanų unikalią meno kolekciją – Australijos aborigenų ir Okeanijos tautų meno rinkinį, kurį specialiųjų ekspedicijų metu sukaupė ir Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui padovanojo kultūrininkė, mokslininkė, kolekcininkė dr. Genovaitė Kazokienė (1924–2015), nuo 1949 m. gyvenusi Australijoje. Keliaudama po Australijos aborigenų rezervatus, Melanezijos, Polinezijos salynus ir Indoneziją per tris dešimtmečius ji surinko ir atsiuntė į Lietuvą daugiau kaip tūkstančio eksponatų rinkinį.

 

Itin vertinga ir įdomi kolekcijos dalis – kūriniai, XX a. sukurti prie vienos ilgiausių Ramiojo vandenyno regiono upių Sepiko. Per išskirtinius kolekcijos objektus kviečiame atidžiau pažvelgti į šią plačią ir sudėtingą geografinę vietovę, esančią Papua Naujosios Gvinėjos šiaurėje. Britų antropologė Marilyn Strathern vieno seminaro metu yra sakiusi, kad šio regiono bendruomenė yra viena sudėtingiausių pasaulyje.

 

Šio pristatymo metu sužinosime apie kultūrinį regioną, kuriame kalbama daugiau nei penkiasdešimčia skirtingų kalbų ir kur buvo sukurti vieni didžiausių ne vakarietiško meno šedevrų. Nicolas Garnier kelerius metus praleido šiame regione ir, bendradarbiaudamas su jaunais Melanezijos mokslininkais ir vietos bendruomenių atstovais, įgyvendino daug tyrimų programų.

 

Vilniaus g. 24, LT-01402 Vilnius
+370 5 250 5824
radvilu.rumai@lndm.lt