Kūnas, istorija, tyrimas

2021 m. spalio 5 d. – lapkričio 14 d.

Vytautė Račiūnaitė. STIPRI KAIP ĄŽUOLAS. 2020/21

Šių metų Dizaino savaitei skirtoje parodoje Tekstilės meno ir dizaino katedra pristato pačius naujausius – 2020/2022 metais sukurtus studentų darbus. Penki parodos autoriai analizuoja ir kuria rūbą skirtingomis metodikomis, siekdami skirtingų tikslų.

 

Jolantos Sendaitės-Paulauskienės tyrimuose simbiozės tema tampa ilgalaikių tvarios laboratorijos eksperimentų, siekiančių sukurti naują auginamą ekologišką materiją iš bakterinės celiuliozės, tikslu.

 

Augustės Ziukaitės transformuojamas daugiafunkcinis objektas vienu metu ir eksperimentinis rūbas, atskleidžiantis trapų žmogaus ir gamtos ryšį, ir abstraktus erdvinis meno objektas išsilaisvinęs iš kūno formos gniaužtų.

 

Vytautės Račiūnaitės kostiumų ir skulptūrinių objektų/aksesuarų kolekcijoje rūbas ir audinio raštas tampa pretekstu diskusijai lytiškumo bei psichologinės savimotyvacijos temomis.

 

Greta Matevičiūtė. NEPATOGU. 2020/21

Gretos Matevičiūtės kolekcija aprėpia plačias žodžio „Nepatogu“ konotacijas. Minimalistinėmis premonėmis atskleisdama kūrinio pagrindinę mintį, autorė žiūrovus įtraukia į juslines patirtis, bei diskusijas apie nepatogius socialinius, ekologinius aprangos tekstilės gamybos ir dėvėjimo klausimus.

 

Mervyn Davids įkurto prekinio ženklo „Ettan Etai“ kolekcija – tai jaunatviškas ir funkcionalus dizainas, kuriamas pasitelkiant skirtingų, dažnai neįprastų kostiumo dizaine tekstilės technikų bei audinių jungtį, rankų darbo detales, autorinius gatvės stiliaus piešinius.

 

Kiekvienas parodos eksponatas pasakoja istoriją pasitelkiant išskirtinę medžiagiškumo kalbą – pagrindinį tekstilės dizaino bruožą. Parodoje taip pat eksponuojami autorinio dizaino audiniai, kurti Tekstilės meno ir dizaino katedrai bendradarbiaujant su MO muziejumi (autorės: Deimena Rastenytė, Aurėja Kriščiūnaitė, Gustė Kripaitė).

 

 

 

Parodos lankymas nemokamas iki lapkričio 7 d.

 

 

 

Muziejus prašo lankytojų nuolat dėvėti apsauginę kaukę, dezinfekuoti rankas, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreipti dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgti į muziejaus darbuotojų prašymus, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas prašome atsiskaityti banko kortele. Muziejaus parodas ir ekspozicijas galima lankyti be galimybių paso. Muziejaus renginiuose galimybių pasas būtinas.

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų