Kultūros paso programa

Porceliano grožis

 

Kviečiame mokinių grupes į edukacinę programą „Porceliano grožis“. Kartu tyrinėsime keramikos kūrinius iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių ir kursime. Porcelianas – „baltasis auksas“ iš Kinijos, už kurio gamybos paslapčių išdavimą senovėje grėsė mirties bausmė. Šį trapų keramikos gaminį į Europą XIII a. atvežė žymus keliautojas Marco Polo. Jis europiečiams pristatė mažą kinišką vazą, kurią pavadino „porcella“ – kriaukle. Iki 1708 m. senajame žemyne niekam nepavyko sugalvoti, kaip sukurti porcelianą. Ir štai vokiečių alchemikui Johanui Friedrichui Bötgeriui atradus kaolino medžiagą, sukurtas porcelianas, kurio vertė prilygo kiniškam. Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsite su spalvingais porceliano kūriniais ir pagal jų pavyzdžius dekoruosite „baltojo aukso“ lėkštutes.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus mokiniams ir jaunimui. Kaina 1 Eur.

 

 

Spalva, kvapas ir forma

 

Kultūros paso programa siūlo moksleiviams unikalų dizaino užsiėmimą. Muziejaus gidai ir edukatoriai pakvies pamąstyti apie prasminius kvapų kultūros, spalvų ir meninio kostiumo bei dizaino ryšius. Edukacinio užsiėmimo metu kiekvienas dalyvis galės pažaisti su kvapais, kurdamas savo vienetinius kvepalus iš eterinių aliejų bei etiketę buteliukui, kurią vėliau dekoruos specialiais dažais.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas  vyresnio amžiaus mokiniams. Kaina 1 Eur.

 

 

Raktai, vilna, rutuliukai

 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus parodose eksponuojama ne viena šiuolaikinio meno instaliacija, įvairių stilių šiuolaikinio ir klasikinio dizaino objektai, aksesuarai, juvelyrikos dirbiniai. Muziejuje teminės parodos keičiamos kas du–šešis mėnesius, tačiau visuomet veikia kokia nors ekspozicija, susijusi su dizainu. Prieš kiekvieną edukacinį užsiėmimą turiningai pasivaikščiosite po parodą su muziejaus gidu. Vėliau edukacinėse dirbtuvėse pakviesime išbandyti vieną iš vėlimo technikų ir sukurti spalvingą raktų pakabuką, kurio pagrindinį elementą – rutuliuką – nusivelsite patys. Sukurti darbai lieka autoriams. 

 

Užsiėmimas skirtas 6–12 klasių moksleiviams. Kaina 3 Eur.

 

 

https://www.kulturospasas.lt

 

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų