„Jumping Jacks“ – interaktyvi projekcija ant Radvilų rūmų sienos

2016 m. birželio 17 d. nuo 22 iki 02 val.

jumping_jacks
„Jumping Jacks“ projekcija. Spild af Tid, CC-BY-SA

 

Birželio 17 d., penktadienį, vilniečiai ir miesto svečiai turės puikią progą vieni pirmųjų Europoje susipažinti su nauja skaitmenine meno instaliacija „Europeana 280 Jumping Jacks“. Šį žaidimą-interaktyvią projekciją bus galima išbandyti nemokamai Kultūros nakties renginio metu ant Lietuvos dailės muziejaus padalinio Radvilų rūmų muziejaus sienos (Vilniaus g. 24). Renginio pradžia 22 val.

 

„Jumping Jacks“ instaliacijoje iš visų Europos kampelių atrinkti dailės šedevrai bus jungiami su dinamiškais renginio dalyvių siluetais. Žmonės ant sienos matys savo kūno projekciją, sudarytą iš įvairių meno kūrinių fragmentų. Galbūt galvos vietoje bus atvaizduojamas vilkas, dešinė ranka virs figūra iš Karavadžo paveikslo, o kairė koja – medžio šaka. Žmonėms judant, kartu judės ir jų projekcijos – su kiekvienu judesiu rasis naujas menas. Kuo daugiau judėsite, tuo smagiau!

 

„Aplikacijos „Jumping Jacks“ tikslas – supažindinti visuomenę su Europos kultūros paveldu bei, pasitelkus naujas technologijas, pademonstruoti, kad XXI amžiuje meno kūriniais žavėtis galima ne tik muziejų ekspozicijoje, bet ir tiesiogiai įsitraukiant, interaktyviai dalyvaujant, – teigia Donatas Snarskis, iniciatyvos „Europeana 280“ koordinatorius Lietuvoje. – Birželio 17-osios naktį Vilniuje ši projekcija bus pirmą kartą rodoma atviroje patalpoje, lauke, tamsoje. Viliamės, kad tai dar labiau sustiprins dalyvių patirtį.“

 

Instaliacijoje naudojami atvaizdai iš „Europeana 280“ kolekcijos. Ši kolekcija apima unikalius, žymius ir ne taip gerai pažįstamus dailės kūrinius iš 28 Europos Sąjungos šalies bei Norvegijos, reprezentuojančius įvairias dailės kryptis – nuo renesanso iki kubizmo. Tarp „Jumping Jacks“ projekcijose naudojamų kūrinių pateko ir Vytauto Kasiulio „Moteris pas dailininką“ bei Kanuto Rusecko „Lietuvaitė su verbomis“ paveikslų fragmentai. 2016 m. rudenį „Jumping Jacks“ bus galima išmėginti ir kitose Europos valstybėse.

 

Šį renginį Lietuvos dailės muziejus pristato kartu su partneriais – iniciatyva „Europeana 280“, dizaino agentūra „Spild af Tid“ (Danija) bei medijų laboratorija „Gluk Media“ (Lietuva).

 

 europeana-logo-280

Plačiau apie iniciatyvą „Europeana 280“:

 

„Europeana 280“ yra tarptautinė iniciatyva, kuria siekiama populiarinti Europos dailės paveldą, sudominti juo gyventojus ir atskleisti bendras Europos kultūros šaknis. Šios iniciatyvos metu 28 Europos Sąjungos šalių bei Norvegijos kultūros ministerijos kartu su 158 atminties institucijomis surinko skaitmeninę kolekciją, susidedančią iš daugiau nei 300 paveikslų, piešinių, fotografijų, afišų, iliustracijų, skulptūrų ir kitų vertybių, liudijančių unikalią Europos kultūros raidos istoriją. Kolekcija pristatoma skaitmeninio kultūros paveldo platformos „Europeana“ Dailės istorijos kolekcijų erdvėje.

 

Išsami informacija apie „Europeana 280“

 

 

Vilniaus g. 24, LT-01402 Vilnius
+370 5 250 5824
radvilu.rumai@lndm.lt