Edukaciniai užsiėmimai Kultūros paso programoje

„Porceliano grožis“

 

Kultūros paso programa kviečia moksleivius į atnaujintą edukacinę programą „Porceliano grožis“ kartu tyrinėti keramikos kūrinius iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių ir dalyvauti kūrybinėje veikloje. Porcelianas – „baltasis auksas“ iš Kinijos, už kurio gamybos paslapčių išdavimą senovėje grėsė mirties bausmė. Šis trapus keramikos gaminys į Europą buvo atvežtas XIII a. žymaus keliautojo Marco Polo. Keliautojas europiečiams pristatė mažą kinišką vazą ir pavadino ją „porcella“ – kriaukle. Iki 1708 m. senajame žemyne niekam nepavyko sukurti porceliano gamybos būdo. Ir štai vokiečių alchemikui Johanui Friedrichui Bötgeriui atradus kaolino medžiagą, buvo sukurtas porcelianas, savo verte prilygstantis kiniškam. Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su spalvingais porceliano kūriniais ir pagal jų pavyzdžius dekoruosime „baltojo aukso“ lėkštutes.

 

Užsiėmimas skirtas 1-7 kl. mokiniams.

 

 

 

„Kvapas, spalva ir forma“

 

Kultūros paso programa TDDMuziejuje moksleiviams siūlo unikalų dizaino užsiėmimą, kuriame gidai ir edukatoriai padės susipažinti bei pamąstyti apie prasminius ryšius tarp kvapų kultūros, spalvų ir kostiumo dizaino. Edukacinio užsiėmimo metu kiekvienas dalyvis gaus progą pažaisti su kvapais – sukurs savo aromatą iš eterinių aliejų bei etiketę  kvepalų buteliukui.

 

Užsiėmimas skirtas 8-12 klasių moksleiviams.

 

 

 

Raktai, vilna, rutuliukai

 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus parodose matysite ne vieną šiuolaikinio meno instaliaciją, įvairių stilių šiuolaikinio ir klasikinio dizaino objektus, aksesuarus, juvelyrikos dirbinius. Muziejuje teminės parodos keičiamos kas du–šešis mėnesius, tačiau visuomet rasite ekspoziciją, susietą su dizainu. Kiekvieno edukacinio užsiėmimo pradžia – tai turiningas pasivaikščiojimas po parodą su muziejaus gidu. Vėliau edukacinėse dirbtuvėse dalyvius pakviesime išbandyti vieną iš vėlimo technikų ir sukurti spalvingą raktų pakabuką, o pagrindinius elementus – rutuliukus – nuvelti patiems. Sukurti darbai lieka autoriams.

 

Užsiėmimas skirtas VI–XII klasių mokiniams.

 

 

 

Registracija į „Kultūros paso“ užsiėmimus vykta per portalą www.emokykla.lt

 

https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų