Edukacinė programa „Vilniaus pėdsakai fotografijoje“ parodoje „Juozapas Čechavičius ir jo epocha fotografijoje

2018 m. gruodžio 4–2019 m. kovo 3 d.

Juozapas Čechavičius. Šnipiškių Jėzaus koplyčia ir Neris (fragmentas). Apie 1873. VUB

Juozapas Čechavičius laikomas reikšmingiausiu XIX a. Vilniaus fotometraštininku. Ši paroda surengta minint jo 200 metų gimimo jubiliejų, kuris yra įtrauktas į UNESCO atmintinų datų kalendorių.

Gimęs dabartinėje Baltarusijoje, studijavęs fotografijos mokslus Paryžiuje, J. Čechavičius Vilniuje apsigyveno 1865 m. Šiame mieste praleidęs visą likusį gyvenimą, fotografas sukūrė kelis šimtus Vilniaus ir jo apylinkių nuotraukų. Savo darbuose jis fiksavo miesto panoramas, architektūros ir istorijos paminklus, miesto renginius ir įvykius.

Parodoje pristatomos svarbiausios J. Čechavičiaus fotografinio palikimo nuotraukos. Taip pat galima išvysti kitų to meto fotografų nuotraukas, susipažinti su fotografijos meno istorija.

 

Sostinės koliažas

Apžiūrėsime J. Čechavičiaus ir kitų XIX a. kūrėjų fotografijas, lyginsime anuometinį Vilnių su dabartiniu, atpažinsime žymiausius architektūros paminklus bei vietoves ir tiesiog keliausime laiku į praeitį. Praktinėje dalyje kursime fotografinį koliažą.

Edukacinis užsiėmimas skirtas vidutinio ir vyresnio mokyklinio amžiaus mokiniams, taip pat pritaikomas specialiųjų poreikių turinčioms lankytojų grupėms.

 

Sapnuoju miestą

Tarsi iš rūkų išniręs Vilnius mena fotografijos sidabro amžių. Gatvės, panoramos ir juose užfiksuoti žmonės įkvepia kurti istorijas ir svajoti.  Kviečiame apžiūrėti parodą, paskui spalvinti, pripiešti fotografijas, apgyvendinti jas savo personažais.

Edukacinis užsiėmimas skirtas ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus mokiniams, taip pat pritaikomas specialiųjų poreikių turinčioms lankytojų grupėms.

 

Užsiėmimai vyksta Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) antradieniais–penktadieniais 11–17 val.

Edukacinio užsiėmimo kaina vienam ikimokyklinukui, moksleiviui – 1 €

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. 8 659 58 056, (8 5) 212 4258

Adresas: Didžioji g. 4, LT-01128 Vilnius
Tel. / faks. (8 5) 261 1685
vpg@lndm.lt