Edukacinė programa parodoje „Pranciškus Smuglevičius. Nuo antikinės Romos iki Vilniaus universiteto‟

Pranciškus Smuglevičius. Lietuvos valstiečiai. XVIII a. pab. – XIX a. pr.

Valstiečiai ir karaliai

 

Pranciškaus Smuglevičiaus paveiksluose vaizduojami įvairių sluoksnių žmonės. Paprasti žmonės ir didikai, kunigaikštytės ir tarnaitės, kariai ir šventieji. Pabandysime išsiaiškinti, kaip jie rengėsi, kas jie tokie buvo. Praktinėje dalyje kūrybiškai improvizuosime kurdami tušo ant šlapio popieriaus paveikslus arba monotipijos atspaudus.

 

Užsiėmimas skirtas ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus mokiniams. Pritaikomas specialiųjų poreikių turintiems mokiniams, neįgaliesiems.

 

 

 

Antikos herojų pėdsakais

 

Susipažinsime su vienu žymiausių klasicizmo laikų dailininko Pranciškaus Smuglevičiaus kūryba. Jį kūrybai įkvėpė gyvenimas ir studijos Italijoje, antikinių griuvėsių kasinėjimai. Iššifruosime paveikslų siužetus, kuriose pavaizduoti mitų personažai ir įvairių senovės civilizacijų atstovai. Vėliau juodame popieriuje, po kuriuo yra aukso ir sidabro folija, raižysime įsiminusias detales.

 

Užsiėmimas skirtas vidutinio ir vyresnio mokyklinio amžiaus mokiniams.

 

 

Gyvieji paveikslai

 

Gyvasis paveikslas (pranc. tableu Vivant) – tai scena su vienu ar grupe įvairiomis pozomis sustingusių modelių, vaizduojančių kokią nors sceną ar tapybos paveikslą. Edukacinio užsiėmimo metu apžiūrėsime vienus įspūdingiausių Pranciškaus Smuglevičiaus paveikslus ir, naudodami teatrinį rekvizitą, drabužius, puošnias karūnas, atkursime paveiksluose nutapytas scenas. Bus galimybė šias scenas nusifotografuoti. 

 

Užsiėmimas skirtas vyresnio mokyklinio amžiaus mokiniams ir jaunimui. Pritaikomas neįgaliesiems.

 

 

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4).

 

Darbo laikas: antradieniais–penktadieniais 11–17 val.

 

Užsiėmimo kaina vienam moksleiviui – 3,00 Eur.

 

Ikimokyklinukai, našlaičiai ar tėvų globos netekę vaikai, neįgalieji ir juos lydintys asmenys užsiėmimus lanko nemokamai.

 

Informacija teikiama ir užsakymai priimami telefonu 8 659 58056 arba el. paštu jolanta.sereikaite@lndm.lt

Adresas: Didžioji g. 4, LT-01128 Vilnius
Tel. / faks. (8 5) 212 0841, tel. (8 5) 212 4258
vpg@lndm.lt