Edukacinė programa „Klasikinė bei moderni XX a. apranga“ parodoje „XX amžiaus mados šedevrai“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos

2019 m. lapkričio 20 d. – 2020 m. gruodžio 31 d.

Pasipuošk žvaigždėmis ir planetomis

Parodoje mažieji lankytojai susipažins su XX a. mados įmantrybėmis, pamatys, kaip laikui bėgant keitėsi prabangi moterų ir vyrų apranga. Būtent šiame amžiuje mokslas pasiekė tokias aukštumas, kad net kosmoso platybės žmogui tapo pasiekiamos. Netrukus, kai pirmoji moteris 1963 m. pakilo į kosmosą, Pierre’as Cardinas ir André Courrèges’as pristatė aukštosios mados kolekciją „Kosminė era“, taip tapdami kosminio stiliaus kūrėjais. Per edukacinį užsiėmimą vaikams pasiūlysime kosmoso tema sukurti madingą kostiumą iš popieriaus ir jį neįprastai apipavidalinti.

Užsiėmimas skirtas jaunesniojo amžiaus vaikams bei moksleiviams, pritaikoma neįgaliesiems.

 

Ornamentai ir šviesa

Kas tas elementas, kuris labiausiai vienija parodos eksponatus, reprezentuojančius besikeičiančią XX a. madą? Gal tai ornamentas, bėgantis ir šokinėjantis nuo vieno prabangaus rūbo ant kito? Jo pasikartojančios linijos, formos ir figūros puikiai matomos ir suprantamos mažiesiems lankytojams. Po trumpos teorinės įžangos parodų salėje su gidu pakviesime vaikus sukurti interaktyvų kinetinį piešinį, naudojant parodoje matytus ornamentų motyvus.

Užsiėmimas skirtas jaunesniojo amžiaus vaikams bei moksleiviams, pritaikoma neįgaliesiems.

 

Nuo vėduoklės iki ventiliatoriaus

XX a. aprangoje daug modernių pasikeitimų, tačiau amžiaus pradžioje damos dar kaip prabangiu aksesuaru naudojosi vėduoklėmis. Tačiau vėduoklė nebuvo vien aksesuaras, ji turėjo aiškią funkciją – vėsinti karštą dieną, suteikti gaivų oro gurkšnį po šokio. Kas galėjo įtarti, kad XX a. technologijos padovanos ventiliatorių? Per edukacinį užsiėmimą pasigaminsime menišką kiniško stiliaus vėduoklę iš popieriaus ir bambuko.

Užsiėmimas skirtas 8–12 klasių moksleiviams bei suaugusiesiems.

 

Peteliškė

XVII a. Liudvikas XIII šiuo aksesuaru norėjo padailinti dvaro karininkų uniformas, ir tai tapo sensacija. Tuomet, kaip ir dabar, Paryžiaus madomis sekė visi, kurie tik išgalėjo. Kaklaraiščių mados nuolat keitėsi, o peteliškė visada iš liko ta pati. Atsiradusi kaip vien vyrams skirtas atributas, dabarties laikais tokia aprangos detalė gali papuošti ir bet kurią merginą, tereikia fantazijos. Šiuo metu peteliškės vėl madingos, ypač medinės su tekstiliniu kaspinu. Šis aksesuaras į mūsų spintas grįžta su trenksmu, taigi pats laikas susikurti po medinę peteliškę – juk tokios dar neturite! 

Užsiėmimas skirtas 7–12 klasių moksleiviams bei suaugusiesiems, pritaikoma neįgaliesiems.

 

Maišelis ar rankinė?

Maišeliai atsirado žmonijos civilizacijos aušroje, ir pirmieji modeliai buvo kuriami iš augalų arba gyvūnų odos. Šis senovę menantis aksesuaras visada atliko tiek praktinę, tiek dekoratyvinę funkciją. Senovės Egipto hieroglifai žymi, kad maišelis – ne vien moterims priklausantis daiktas, vyrai juos nešiojo pasikabinę aplink juosmenį, tarsi kišenes. Amžiams bėgant maišelį pakeitė rankinė. Kito jos forma, išvaizda, kol mada vėl grįžo prie ištakų, kai „gėlių vaikai“, hipiai, vengdami prabangos, prisiminė visų rankinių protėvį – maišelį. Muziejaus kūrybinėje dirbtuvėje kviesime įvairaus amžiaus mokinius ir jaunimą sukurti savo šiuolaikinį maišelį-rankinę, dekoruoti jį laisvu stiliumi bei naudojant štampavimo techniką.

Užsiėmimas skirtas 4–12 klasių moksleiviams bei suaugusiesiems, pritaikoma neįgaliesiems.

 

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val., vedami grupėms (10–25 asmenų).

Kaina vienam moksleiviui – 1,00 EUR, suaugusiajam – 2,00 EUR.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.:(8 5) 212 18 13, 262 80 80. „Facebook“ paskyra: LDM edukacijos.

Informaciją galite atsisiųsti čia: Edukacinė programa

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų