Edukacinė programa „Amuletas“ parodoje „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano“

Nuo 2020 m. birželio 9 d.

Vyro figūrėlė. VI–VII a. Antai. Iš lobio, rasto prie Martynivkos k., Čerkasų sr. Fot. Tomas Kapočius

Parodoje tarp daugelio senove dvelkiančių eksponatų yra antų ir gotų genčių palikimas – auksinės ir sidabrinės figūrėlės, vaizduojančios vyrus karius, žirgus, paukščius, o abstrakčios jų formos labai primena amuletus. Lotyniškas žodis amuletum reiškia tai, kas nešiojama ant savęs – smulkų daiktą prie kūno. Nuo seniausių laikų amuletas suvokiamas kaip turintis galios atstumti nelaimes, apsaugoti jį nešiojantį žmogų nuo įvairiausių negandų. 

 

Per edukacinį užsiėmimą kursime asmeninius amuletus iš molio, dekoruosime juos spalvomis, ženklais, sendinsime spalvas, taip suteikdami jiems daugiau prasmių ir kartu galių. Užbaigus beliks įsiverti virvutę ir nešioti savo amuletą, kad jis saugotų sveikatą, suteiktų jėgų ir nugintų visas blogio jėgas.

 

 

Užsiėmimas skirtas 1–12 klasių moksleiviams, jaunimui bei suaugusiesiems, pritaikytas neįgaliesiems. Vedamas grupėms iki 25 asmenų.

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val.

Kaina vienam moksleiviui – 1 euras, suaugusiajam – 2 eurai. Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 5) 212 18 13, 262 80 80. Facebook paskyra LNDM edukacijos.

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. (8 5) 262 8080, (8 5) 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų