Pasimatymas su tekstile. Edukacinė programa parodoje „Baltos kandys. Rytai vakaruose“

2021 m. gegužės 20 – rugsėjo 26 d.

Raktai, vilna, rutuliukai

 

Parodoje matysite ne vieną šiuolaikinio meno instaliaciją, kurias sudaro daugybė spalvotų rutuliukų iš šilko arba vilnos. Jei pažvelgtume dar įdėmiau, galėtume pasakyti, kad ekspozicijoje dominuoja ne vien rutuliukai, bet ir objektai, suvelti būtent iš vilnos. Menininkių kūryboje avies vilna bene svarbiausia medžiaga, o vėlimo procesas tapo magiškai performatyviu kūrybos veiksmu, kai efemeriški pūkai įgyja įvairių spalvų ir netikėtų formų. Kviečiame moksleivius muziejaus edukacinėse dirbtuvėse išbandyti vieną iš vėlimo technikų, sukurti spalvingą raktų pakabuką, o pagrindinius elementus – rutuliukus – nuvelti patiems.

 

Užsiėmimas skirtas 6–12 klasių moksleiviams.

 

 

Mandala

 

Parodų salėje tartum minkštas vilnonis kilimas eksponuojama mandala, pasipuošusi ryškiomis spalvomis, sudėliota iš daugiaspalvių gėlių, pasiūtų iš rankomis velto bei dažyto veltinio. Mandala sanskrito kalba reiškia „ratas, žiedas“. Ji – Visatos sandaros schema, sudaryta iš apskritimų, kvadratų bei trikampių, besitelkiančių aplink centrą. Tokia kompozicija naudojama hinduistų bei budistų religijose kaip meditacijos priemonė. Šiuolaikinėje psichologijoje mandalų piešimas bei kūrimas tapo terapine savęs pažinimo priemone.

 

Mažiesiems lankytojams siūlome iš spalvoto krepinio popieriaus sukurti mandalą pagal autentišką budistinę schemą.

 

Užsiėmimas skirtas 1–4 klasių moksleiviams, pritaikomas neįgaliesiems.

 

 

„Akmenukas“ iš vilnos

 

Instaliacija, žaismingu pavadinimu „Spiros“, sudaryta iš vilnonių objektų, panašių į akmenukus ar net šokoladinių saldainių dėžutes, perkeltine prasme vaizduoja visai ką kitką… Bet nepaisant to, savo grožio rutuliukai nepraranda, daugelis sako, kad jais galėtų net pasipuošti.

 

Apžiūrėję parodą, muziejaus edukacinėse dirbtuvėse kursite savo papuošalą iš vilnos, kurį bus galima įvairiai interpretuoti – kaip akmenuką, amuletą, o gal karoliuką, modernų papuošalą ar tiesiog… spirą.

 

Užsiėmimas skirtas 5–10 klasių moksleiviams, pritaikomas neįgaliesiems.

 

 

Užsiėmimai vyksta antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val., vedami moksleivių grupėms (10–20 asm.).

Bilieto kaina vienam moksleiviui –1 Eur.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 212 18 13, 262 80 80.

Išsamesnė informacija apie edukacines programas skelbiama internetinėje muziejaus svetainėje https://www.lndm.lt/tdm/tdmedu/

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. (8 5) 262 8080, (8 5) 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų