Edukaciniai užsiėmimai vaikams ir jaunimui, lydintys parodą „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“

 

Paroda iš muziejui dovanotos pasaulinio garso džiazo muzikanto Vladimiro Tarasavo kolekcijos alsuoja pasipriešinimo dvasia. Joje eksponuojami lietuvių, rusų, ukrainiečių, latvių ir estų menininkų, kūrusių Sovietų Sąjungoje septintajame–devintajame dešimtmetyje, darbai. Visus juos sieja nepaklusnumas laikotarpio ideologiniams bei estetiniams reikalavimams ir kūrybinės laisvės siekis.

 

Formų sūkuryje

 

Ikimokyklinio amžiaus vaikams

 

Kviečiame mažuosius muziejaus lankytojus patyrinėti geometrinės abstrakcijos pasaulį. Koks jis – ramus ar pašėlęs? Kokią nuotaiką kuria paveiksluose pavaizduotos formos? Svarstysime, kaip kinta nuotaika pakeitus jų spalvas ir išdėstymą. Atlikdami kūrybinę užduotį vaikai įvardys paveiksluose matomas formas ir kartu skirstys jas pagal ypatybes. Galiausiai, pasitelkę įvairias medžiagas, pasinersime į formų sūkurį ir žaisdami kursime savo paveikslus.

 

 

Spalva, forma ir jausmai

 

Jaunesniojo amžiaus mokiniams

 

Koks paveikslas! Kvadratai, trikampiai ir apskritimai linksmai stumdosi, liūdnai atitolsta, žaismingai prasilenkia – tikra jausmų dėlionė! Kartu leisimės į vaizduotės pasaulį, svarstysime, kaip mus veikia kūrinių formos ir spalvos, kokią nuotaiką kuria geometrinė abstrakcija. Galiausiai išsiaiškinę, kokios spalvos ir formos mūsų pačių emocijos, patirtis perkelsime į savo kūrybos spontanišką dėlionę.

 

 

Kampuotai apvalus pasaulis

 

Jaunesniojo amžiaus mokiniams

 

Ką reiškia mąstyti formomis? Išreikšti savo mintis geometrine abstrakcija nėra taip paprasta. Stebėsime kūrinius, kuriuose nėra aplinkos vaizdų, objektų ar figūrų. Kūrybos esme čia tampa elementai – spalva, faktūra, tūris, tonas, linija, – iš kurių įprastai gimsta paveikslai. Tokią išgrynintą kūrybą sudėtinga paaiškinti, žiūrovas pats kuria jos reikšmes. Kviesime pažvelgti į pasaulį kitu kampu, ir tai, ką atrasime, perkelti į savo kruopščiai apskaičiuotą kūrybinį projektą.

 

 

Protesto meno teritorijoje

 

Vyresniojo amžiaus mokiniams

 

Susipažinsime su parodos „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ menininkų, kūrusių ideologinio diktato, cenzūros ir judėjimo laisvės ribojimo sąlygomis septintojo–devintojo dešimtmečio Sovietų Sąjungoje, kūryba. Diskutuosime apie kūrėjų meninį ir idėjinį gyvenimą, draudimus ir cenzūrą, kūrybinės laisvės siekį. Protesto meno teritorijoje ieškosime menininkų „paslėptų“ minčių, kursime savo „Laisvės manifestą“.

 

 

 

Užsiėmimai vyksta parodoje, vedami grupei (10–28 asm.)

Ikimokyklinio amžiaus vaikams užsiėmimai nemokami

Bilieto kaina vienam moksleiviui – 3 Eur

Būtina išankstinė registracija tel. 8 659 58066, el. p. radvilos.edukacija@lndm.lt

Vilniaus g. 24, LT-01402 Vilnius
(8 5) 262 0981, (8 5) 250 5824
radvilu.rumai@lndm.lt