Nuo šiol Vytauto Kasiulio dailės muziejus – Lietuvos diasporos dailės muziejus

Lietuvos diasporos dailės muziejus. Fot. Tomas Kapočius

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys, ilgą laiką veikęs kaip Vytauto Kasiulio dailės muziejus, yra pertvarkytas į Lietuvos diasporos dailės muziejų. Formuojant naują jo tapatybę ir siekiant supažindinti lankytojus su svetur gyvenusių ir kūrusių Lietuvos menininkų indėliu, bus parengta plati renginių programa.

Gegužę-birželį  kviesime į naujas Lietuvos diasporos menininkų parodas: „Nežinomas Juozapas Jurkūnas (Jur Jurkun)“ , „Vaclovas Ratas: anapus pusiaujo“, bus rengiamas V. Kasiulio kūrybos pristatymas naujai atidaromame Alytaus Vizualiųjų menų centre (buv. Alytaus sinagoga). Lapkritį–gruodį muziejuje veiks Paryžiuje kūrusio Antano Mončio 100-mečio jubiliejui skirta asmeninė paroda „Antanas Mončys: veidai ir dvasios“ bei tarpukario Vilniaus moterų menininkių kūrybą reflektuojanti paroda „Tarp lūkesčių ir galimybių“.

Spalio 27 d. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus ir Lietuvos kultūros tyrimų institutas Nacionalinėje dailės galerijoje surengs tarpdalykinę mokslinę konferenciją „Migracija: sampratos ir patirtys“, diskusijai subursiančią įvairių sričių atminties kultūros tyrėjus.

2022 metų gegužę muziejuje bus įrengta įvairiais probleminiais pjūviais Lietuvos diasporos dailės panoramą atskleisianti ekspozicija.

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. (8 5) 261 6764
diasporos.muziejus@lndm.lt